Sauber není jediný tým s problémy, naznačila Kaltenbornová

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová připustila, že její tým není jediný na startovním roštu formule 1, který bojuje o přežití.
Sauber není jediný tým s problémy, naznačila Kaltenbornová

Tým z Hinwilu prožívá náročné období. Kvůli finančním problémům si nemůže dovolit tolik investovat do vývoje svého vozu. Sama Kaltenbornová se přitom snaží najít investora, který by zajistil budoucnost týmu.

„Neřeknu vám žádný specifický čas, samozřejmě to ale musí být co nejdříve,“ odpověděla pro oficiální stránky F1 na dotaz, kdy podle ní tým vyřeší svou situaci.

„Samozřejmě by to pomohlo i dalším týmům, které jsou rovněž v obtížné situaci, nejsme totiž jediný takový tým. Potřebujeme pracovat v prostředí, které je příjemnější k soukromým týmům.“

„Coby šéfka týmu nechci veřejně diskutovat o finančních záležitostech a nebudu o tom mluvit ani teď. Ano, život není snadný, to je pravda, a stejně jako kterýkoliv další tým čelíme řadě výzev. Tvrdě ale pracujeme na jejich řešení, což je pro nás nejdůležitější, a doufáme, že situaci brzy vyřešíme.“

Problémy Sauberu pokračují

Problémy Sauberu pokračují

Někteří lidé přitom mají pocit, že pro budoucnost Sauberu by bylo nejlepší jít cestou, kterou zvolila americká stáj Haas - nakoupit co nejvíc dílů od tovární stáje. Podle Kaltenbornové to ale pro Sauber není nejlepší řešení.

„My z venku vidíme, že odvádějí dobrou práci,“ řekla o týmu Haas. „Jsou tu ale věci, které podle nás nejsou správné. Věříme tomu, že každý tým by měl být konstruktérem. Mohli byste argumentovat tím, kdo to vlastně konstruktér je, myslím ale, že některé věci by si měl dělat každý sám.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Lepším z jezdců Red Bullu je stále Ricciardo, říká Lauda

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10