Sauber není jediný tým s problémy, naznačila Kaltenbornová

Šéfka týmu Sauber Monisha Kaltenbornová připustila, že její tým není jediný na startovním roštu formule 1, který bojuje o přežití.
Sauber není jediný tým s problémy, naznačila Kaltenbornová

Tým z Hinwilu prožívá náročné období. Kvůli finančním problémům si nemůže dovolit tolik investovat do vývoje svého vozu. Sama Kaltenbornová se přitom snaží najít investora, který by zajistil budoucnost týmu.

„Neřeknu vám žádný specifický čas, samozřejmě to ale musí být co nejdříve,“ odpověděla pro oficiální stránky F1 na dotaz, kdy podle ní tým vyřeší svou situaci.

„Samozřejmě by to pomohlo i dalším týmům, které jsou rovněž v obtížné situaci, nejsme totiž jediný takový tým. Potřebujeme pracovat v prostředí, které je příjemnější k soukromým týmům.“

„Coby šéfka týmu nechci veřejně diskutovat o finančních záležitostech a nebudu o tom mluvit ani teď. Ano, život není snadný, to je pravda, a stejně jako kterýkoliv další tým čelíme řadě výzev. Tvrdě ale pracujeme na jejich řešení, což je pro nás nejdůležitější, a doufáme, že situaci brzy vyřešíme.“

Problémy Sauberu pokračují

Problémy Sauberu pokračují

Někteří lidé přitom mají pocit, že pro budoucnost Sauberu by bylo nejlepší jít cestou, kterou zvolila americká stáj Haas - nakoupit co nejvíc dílů od tovární stáje. Podle Kaltenbornové to ale pro Sauber není nejlepší řešení.

„My z venku vidíme, že odvádějí dobrou práci,“ řekla o týmu Haas. „Jsou tu ale věci, které podle nás nejsou správné. Věříme tomu, že každý tým by měl být konstruktérem. Mohli byste argumentovat tím, kdo to vlastně konstruktér je, myslím ale, že některé věci by si měl dělat každý sám.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Lepším z jezdců Red Bullu je stále Ricciardo, říká Lauda

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00