Sauber: Nejsme B-tým Ferrari, proto jsme nepodepsali s Fisichellou

Peter Sauber chtěl zachovat nezávislost svého týmu, a proto se rozhodl angažovat vedle Kamuje Kobajašiho Pedra de la Rosu, i když z Maranella mohl přijít spolu s motory Giancarlo Fisichella.

"Nejsme B-tým a navíc by došlo k určité závislosti," vysvětloval Sauber odmítnutí Fisichelly pro Motorsport Aktuell. "Pokud by se něco stalo jednomu z jejich závodních jezdců, Fisichella by znovu usedl do Ferrari. A to by pro nás bylo velmi špatné."

Dalším z kandidátů na závodní sedačku byl dlouhodobý jezdec stáje z Hinwilu Nick Heidfeld. Ten by znamenal určitou kontinuitu, které se ale chtěl Sauber vyhnout.

"Nick pro nás chtěl jezdit," řekl. "Náš vztah se nijak nezhoršil. Strávil s námi 7 let. Chtěl jsem nový začátek a to by s Nickem nešlo."

Heidfeld je nyní spojován s rolí testovacího jezdce u týmu Mercedes GP.

Další článek: Tým USF1 potvrdil smlouvu s Lopezem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna