Sauber: Nejdůležitější na motoru je cena

Monisha Kaltenbornová si myslí, že by mělo dojít ke snížení ceny za pohonné jednotky. S tím už dříve souhlasil Bernie Ecclestone.
Sauber: Nejdůležitější na motoru je cena

Jak už jsme psali, Ecclestone navrhl návrat V8. To výrobci odmítli. Ecclestone je ochoten akceptovat, že zůstaneme u V6, které budou upraveny, aby jejich výkon dosáhl 1000 koní. Klíčovým parametrem je ale cena. Ta se dnes podle odhadů pohybuje nad 20 miliony dolarů ročně.

Sauber souhlasí s Ecclestonem. „Pro nás, jako pro zákaznický tým, je nejdůležitějším faktorem cena,“ řekla Kaltenbornová pro Autosport.

„Motory bývaly hnacím mechanismem nákladů, ale podařilo se to v průběhu let zvrátit. Nyní jsme bohužel zpět tam, kde jsme byli, což není moc dobré.“

„Jako zákazníci plně chápeme, že výrobci musí předvést své základní a nejnovější technologie, ale mělo by to být v přijatelné úrovni. Nemyslím, že bychom měli být využiti k financování jejich výzkumu a vývoje, protože tento motor budou vyrábět tak jako tak. Nikdy neuvidíte Mercedes s motorem Ferrari nebo opačně.“

Foto: Sauber

Další článek: Ecclestone: Hamilton do Ferrari nepůjde

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.