Sauber nasadí v Japonsku velký balík úprav aerodynamiky

Kamuj Kobajaši bude mít v domácím závodě v Suzuce spolu se Sergiem Pérezem k dispozici výrazně upravený monopost. Sauber si od nových dílů slibuje nezanedbatelné zlepšení.
Sauber nasadí v Japonsku velký balík úprav aerodynamiky

Sauber měl v první polovině letošní sezóny velmi dobrou formu, ale z posledních čtyř závodů si přivezl jen jeden bod a v tabulce šampionátu se propadl za Force Indii. Zvrátit nepříznivý trend má za úkol velký balík úprav.

"Na voze budeme mít velké aerodynamické úpravy, mimo jiné úplně nové přední přítlačné křído, nové zadní křídlo, nové deflektory před a na bočnicích, nové přívody vzduchu k brzdám a upravenou podlahu," vyčetl technický ředitel Sauberu James Key.

"Měli jsme je v plánu pro Suzuku od začátku, a pokud budou fungovat dobře, měly by nás posunout o slušný krok dopředu. Samozřejmě chceme ukončit smůlu, kterou jsme poslední dobou měli. V poslední čtvrtině sezóny nás čekají tratě, které by měly našemu vozu sedět lépe."

Se zvláštní motivací nastoupí v Japonsku Kamuj Kobajaši. Na Suzuce pojede teprve svůj třetí závod v životě a chce se předvést před domácím publikem, aby mu pomohl zapomenout na ničivé zemětřesení a jeho následky z letošního března. Na okruh se na jeho náklady podívá 37 japonských rodin.

Sergio Pérez v Japonsku nikdy nebyl, takže Suzuku zatím jen trénoval v simulátoru.

Další článek: McLaren: Favoritem pro Japonsko je Red Bull, ale nepodceňujte nás

Témata článku: