Sauber má vážné finanční problémy

Týmu Sauber docházejí peníze a naděje vkládá do zisku nových sponzorů. Bez nich bude mít přežití velmi obtížné.
Sauber má vážné finanční problémy

Větší či menší finanční problémy má většina startovního pole, ale u Sauberu nabraly nový rozměr. V silverstonském paddocku se hovořilo o tom, že hinwilští nabírají velké zpoždění při placení faktur a platů jezdců.

Například Nico Hülkenberg podle všeho ještě nedostal peníze za květen. Nedostatek financí se projevil také tím, že byl výrazně utlumen vývoj letošního auta. Tým si finančně dokonce pomáhá tím, že pronajímá svůj aerodynamický tunel.

Jistou naději představují potenciální sponzoři z Ruska. Má se jednat o dva státní podniky, ale jednání ještě nebyla uzavřena. Pokud se nepodaří je dotáhnout do úspěšného konce, Sauber bude čelit kritické situaci. Do konce roku by sice měl v každém případě vydržet, ale otazníky visí nad příští sezónou.

Další článek: Za selháními pneumatik možná stojí ostré hrany obrubníku

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.