Sauber má problémy s chlazením motoru

Sauber na tom letos není dobře. Místo ve středu pole se pohybuje na jeho chvostu a bojuje s McLarenem.
Sauber má problémy s chlazením motoru

Sauber a McLaren jsou jedinými týmy, které letos zatím nezískaly žádný bod. Pascal Wehrlein se poctivě snaží, ale výkon Sauberu není dobrý. Postup do druhé části kvalifikace je velmi těžký. Sauber ztrácí na střed pole 0,5 až 1,0 sekundy.

Podle Auto Motor und Sport není problém jen v nedostatku přítlaku a pneumatikách ale i v oblasti motoru.

Sauber se rozhodl letos používat rok starou pohonnou jednotku Ferrari, což znamená nejen nějakou tu desetinku ztráty ale rok starý motor Ferrari nevyvíjí. Sauber tak čeká efekt, který vloni zažilo Toro Rosso.

Šéfa Toro Rosso překvapilo rozhodnutí Sauberu používat rok staré motory

Šéfa Toro Rosso překvapilo rozhodnutí Sauberu používat rok staré motory

Oficiální verze je taková, že Sauber používá rok starý motor úmyslně. Nový vůz s novými pravidly chtěl postavit okolo důvěrně známého agregátu. O to překvapivější je, že Sauber má problém s jeho chlazením.

Motor od Ferrari musí kvůli špatnému chalezení pracovat v konzervativním módu a tedy s nižším výkonem, což má vliv i na menší výkon MGU-H.

Nižší výkon v kombinaci s nedostatkem přítlaku také vedou k tomu, že jezdci nedokáží dostat pneumatiky do správného provozního okna. 

Sauber tak pracuje na dvou frontách: potřebuje zlepšit aerodynamiku i chlazení. 

Do Barcelony přiveze Sauber jen malá vylepšení v oblasti zadního křídla a klapky předního křídla. Problém s chlazením chce Sauber vyřešit v Monaku.

Správné rozhodnutí, říkají jezdci Sauberu o přechodu týmu k Hondě

Správné rozhodnutí, říkají jezdci Sauberu o přechodu týmu k Hondě

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Video: když bouráte a máte příjmení Maldonado

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10