Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

Sauber (ve formuli 1 vystupující jako Alfa Romeo) založil novou jezdeckou akademii pro mladé jezdce.
Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

V nové jezdecké akademii budou Théo Pourchaire, Dexter Patterson, Petr Ptáček a Emerson Fittipaldi Jr.

Théo Pourchaire je francouzským závodním jezdcem. Vloni vyhrál ADAC formule 4 a letos by měl jezdit ve formuli 3 za tým ART.

Dexter Patterson je členem Sauber Karting týmu. Čech Petr Ptáček bude jezdit ve formuli Renault Eurocup. Emerson Fittipaldi Jr. jezdí v motokárách.

„Investice do mladých talentů byly vždy ústřední součástí závodní filozofie Sauber Motorsport,“ uvedl Frédéric Vasseur. „Naše akademie je nejnovější projekt zaměřený na odhalování hvězd budoucnosti a vedení jejich kariéry, poskytování nástrojů, vzdělání a zdrojů potřebných k úspěchu ve světě motorsportu.“

Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

„Připojit se k programu rozvoje jezdců, který provozuje organizace s více než 25 lety zkušeností v F1, je v mé kariéře obrovským okamžikem,“ uvedl Ptáček. 

„Pokud se chcete v motorsport dostat na vrchol, potřebujete správné vedení a podporu. Jsem velmi vděčný, že Sauber Motorsport ve mně rozpoznal potenciál a chce investovat do mé budoucnosti.“

Další článek: McLaren by mohl získat půjčku od Bahrajnské národní banky

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10