Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

Sauber (ve formuli 1 vystupující jako Alfa Romeo) založil novou jezdeckou akademii pro mladé jezdce.
Sauber má novou jezdeckou akademii. Je v ní i Petr Ptáček

V nové jezdecké akademii budou Théo Pourchaire, Dexter Patterson, Petr Ptáček a Emerson Fittipaldi Jr.

Théo Pourchaire je francouzským závodním jezdcem. Vloni vyhrál ADAC formule 4 a letos by měl jezdit ve formuli 3 za tým ART.

Dexter Patterson je členem Sauber Karting týmu. Čech Petr Ptáček bude jezdit ve formuli Renault Eurocup. Emerson Fittipaldi Jr. jezdí v motokárách.

„Investice do mladých talentů byly vždy ústřední součástí závodní filozofie Sauber Motorsport,“ uvedl Frédéric Vasseur. „Naše akademie je nejnovější projekt zaměřený na odhalování hvězd budoucnosti a vedení jejich kariéry, poskytování nástrojů, vzdělání a zdrojů potřebných k úspěchu ve světě motorsportu.“

Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

Petr Ptáček bude v sérii Formula Renault Eurocup závodit pro mistrovský tým

„Připojit se k programu rozvoje jezdců, který provozuje organizace s více než 25 lety zkušeností v F1, je v mé kariéře obrovským okamžikem,“ uvedl Ptáček. 

„Pokud se chcete v motorsport dostat na vrchol, potřebujete správné vedení a podporu. Jsem velmi vděčný, že Sauber Motorsport ve mně rozpoznal potenciál a chce investovat do mé budoucnosti.“

Další článek: McLaren by mohl získat půjčku od Bahrajnské národní banky

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10