Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Tým Sauber v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska dosáhl svého nejlepšího výsledku v letošní sezóně formule 1, když oba jeho piloti Charles Leclerc a Marcus Ericsson postoupili do závěrečné části kvalifikace mezi deset nejrychlejších jezdců.
Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Pravda, ve třetí části kvalifikace v ruském Soči chyběli oba jezdci Red Bullu, kteří budou kvůli výměně komponent pohonných jednotek startovat až z posledních pozic a kvalifikace pro ně skončila ve druhé části, ale dosažení Q3 s oběma piloty přesto pro Sauber znamená nejlepší letošní výsledek.

Leclerc rychlost Sauberu ukázal už v první části kvalifikace, kde obsadil sedmé místo za piloty Mercedesu, Red Bullu a Ferrari a navázal tak na sedmé místo ze třetího tréninku. Po vypadnutí jezdců Red Bullu byl Monačan, který bude příští rok závodit za Ferrari, ve druhé části kvalifikace dokonce pátý. V Q3 jej pak kromě jezdců Mercedesu a Ferrari porazili ještě Kevin Magnussen z Haasu a Esteban Ocon z Force Indie. I sedmé místo na roštu však pro Leclerca znamená nejlepší letošní umístění v kvalifikaci.

„S dneškem jsem velmi spokojen. Od včerejška jsme udělali dobrý krok vpřed, a i já se docela zlepšil. Je skvělé vidět, že se tvrdá práce, kterou jsme o tomto víkendu odvedli, na trati vyplatila. Sedmá pozice je moje dosud nejlepší startovní umístění v letošní sezóně, takže se na zítřejší závod těším,“ řekl Leclerc, který letos do Q3 nastoupil již počtvrté.

Ericsson poprvé v Q3

Naopak poprvé až do Q3 postoupil jeho týmový kolega Ericsson. Ten v závěrečné části kvalifikace vsadil jen na jeden rychlý pokus.

„Pro tým je to obrovský úspěch, když má oba vozy v Q3. Po celý víkend jsme byli silní a měli bychom mít šanci zítra získat nějaké body, což je skvělé. Do závodu si věřím a těším se na to, až budeme bojovat o body,“ řekl Švéd.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Degradace pneumatik rozhodne o posunu jezdců Red Bullu v zítřejším závodě

Témata článku: , , , ,