Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Tým Sauber v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska dosáhl svého nejlepšího výsledku v letošní sezóně formule 1, když oba jeho piloti Charles Leclerc a Marcus Ericsson postoupili do závěrečné části kvalifikace mezi deset nejrychlejších jezdců.
Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Pravda, ve třetí části kvalifikace v ruském Soči chyběli oba jezdci Red Bullu, kteří budou kvůli výměně komponent pohonných jednotek startovat až z posledních pozic a kvalifikace pro ně skončila ve druhé části, ale dosažení Q3 s oběma piloty přesto pro Sauber znamená nejlepší letošní výsledek.

Leclerc rychlost Sauberu ukázal už v první části kvalifikace, kde obsadil sedmé místo za piloty Mercedesu, Red Bullu a Ferrari a navázal tak na sedmé místo ze třetího tréninku. Po vypadnutí jezdců Red Bullu byl Monačan, který bude příští rok závodit za Ferrari, ve druhé části kvalifikace dokonce pátý. V Q3 jej pak kromě jezdců Mercedesu a Ferrari porazili ještě Kevin Magnussen z Haasu a Esteban Ocon z Force Indie. I sedmé místo na roštu však pro Leclerca znamená nejlepší letošní umístění v kvalifikaci.

„S dneškem jsem velmi spokojen. Od včerejška jsme udělali dobrý krok vpřed, a i já se docela zlepšil. Je skvělé vidět, že se tvrdá práce, kterou jsme o tomto víkendu odvedli, na trati vyplatila. Sedmá pozice je moje dosud nejlepší startovní umístění v letošní sezóně, takže se na zítřejší závod těším,“ řekl Leclerc, který letos do Q3 nastoupil již počtvrté.

Ericsson poprvé v Q3

Naopak poprvé až do Q3 postoupil jeho týmový kolega Ericsson. Ten v závěrečné části kvalifikace vsadil jen na jeden rychlý pokus.

„Pro tým je to obrovský úspěch, když má oba vozy v Q3. Po celý víkend jsme byli silní a měli bychom mít šanci zítra získat nějaké body, což je skvělé. Do závodu si věřím a těším se na to, až budeme bojovat o body,“ řekl Švéd.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Degradace pneumatik rozhodne o posunu jezdců Red Bullu v zítřejším závodě

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00