Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Tým Sauber v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska dosáhl svého nejlepšího výsledku v letošní sezóně formule 1, když oba jeho piloti Charles Leclerc a Marcus Ericsson postoupili do závěrečné části kvalifikace mezi deset nejrychlejších jezdců.
Sauber letos poprvé s oběma vozy v Q3

Pravda, ve třetí části kvalifikace v ruském Soči chyběli oba jezdci Red Bullu, kteří budou kvůli výměně komponent pohonných jednotek startovat až z posledních pozic a kvalifikace pro ně skončila ve druhé části, ale dosažení Q3 s oběma piloty přesto pro Sauber znamená nejlepší letošní výsledek.

Leclerc rychlost Sauberu ukázal už v první části kvalifikace, kde obsadil sedmé místo za piloty Mercedesu, Red Bullu a Ferrari a navázal tak na sedmé místo ze třetího tréninku. Po vypadnutí jezdců Red Bullu byl Monačan, který bude příští rok závodit za Ferrari, ve druhé části kvalifikace dokonce pátý. V Q3 jej pak kromě jezdců Mercedesu a Ferrari porazili ještě Kevin Magnussen z Haasu a Esteban Ocon z Force Indie. I sedmé místo na roštu však pro Leclerca znamená nejlepší letošní umístění v kvalifikaci.

„S dneškem jsem velmi spokojen. Od včerejška jsme udělali dobrý krok vpřed, a i já se docela zlepšil. Je skvělé vidět, že se tvrdá práce, kterou jsme o tomto víkendu odvedli, na trati vyplatila. Sedmá pozice je moje dosud nejlepší startovní umístění v letošní sezóně, takže se na zítřejší závod těším,“ řekl Leclerc, který letos do Q3 nastoupil již počtvrté.

Ericsson poprvé v Q3

Naopak poprvé až do Q3 postoupil jeho týmový kolega Ericsson. Ten v závěrečné části kvalifikace vsadil jen na jeden rychlý pokus.

„Pro tým je to obrovský úspěch, když má oba vozy v Q3. Po celý víkend jsme byli silní a měli bychom mít šanci zítra získat nějaké body, což je skvělé. Do závodu si věřím a těším se na to, až budeme bojovat o body,“ řekl Švéd.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Degradace pneumatik rozhodne o posunu jezdců Red Bullu v zítřejším závodě

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00