Sauber: Kobajaši nikam nepůjde, bude pro nás závodit

Tým Sauber popřel, že by měl v úmyslu se v dohledné době zbavit Kamuje Kobajašiho. Již dříve ohlášená jezdecká sestava platí.
Sauber: Kobajaši nikam nepůjde, bude pro nás závodit

Ve Francii se v posledních dnech začala šířit zpráva, že chce Ferrari protlačit svého záložníka Julesa Bianchiho do Sauberu. Obětí tohoto přesunu se měl stát Kobajaši.

Francouzi tuto snahu vysvětlovali tím, že si chce Ferrari v rámci hledání nástupce Felipeho Massy pro rok 2013 prověřit v závodech Julesa Bianchiho. A přímé srovnání s dalším maranellským juniorem Sergiem Pérezem by bylo ideální.

Sauber sice přímo nepopřel, že by Ferrari o něco podobného usilovalo, kategoricky ale odmítl, že by jezdeckou sestavu mohl změnit. "Bohužel někdo zveřejnil nesmysl o tom, že Kamuj náš tým opouští. Hloupost. Máme ho velmi rádi, zůstává u nás," uvedl tým.

Zprávám o Bianchim nahrává také skutečnost, že manažerem francouzského jezdce není nikdo jiný než jeho krajan Nicolas Todt, jenž řídí mimo jiné i kariéru Massy. Podle Francouzů přesun Bianchiho do Sauberu nevyšel kvůli smluvním záležitostem švýcarské stáje. Teď má údajně šanci na post třetího pilota Force Indie.

Další článek: Pic má lepší sponzory, vysvětluje svůj vyhazov D'Ambrosio

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10