Sauber: Jsme připraveni na novou sezónu, letos chceme pravidelně bodovat

Sezóna 2012 se nezadržitelně blíží, neklamným znamením je první týmová tisková zpráva k závodnímu víkendu v Melbourne, má ji na svědomí Sauber.
Sauber: Jsme připraveni na novou sezónu, letos chceme pravidelně bodovat

Sauber trpěl v uplynulých dvou letech nevyrovnanými výsledky. Zatímco v sezóně 2010 podával špatné výkony v první polovině roku a v té druhé byl lepší, loni to bylo přesně naopak.

"Pokud letos dokážeme konzistentně využívat náš potenciál, měli bychom pravidelně bodovat. Musí to tak být," řekl Kamuj Kobajaši. "S C31 jsme měli slibné předsezónní testy a auto se chová velmi dobře. Díky tomu a zkušenostem, které jsem získal loni, si teď mnohem víc věřím."

Sauber čeká ve formuli 1 dvacátá sezóna, ale šéf týmu Peter Sauber přiznal, že to pro něj stále není žádná rutina. "Dokonce mám pocit, že letos je to vzrušení mimořádné," prozradil. "Zimní testy zanechaly dojem, že by konkurence mohla být vyrovnanější než kdy předtím. Týmy středu pole zřejmě snížily ztrátu na top týmy. Já jsem opravdu spokojený s pokrokem, kterého jsme v testech dosáhli, a myslím, že jsme dobře připraveni."

Cíl týmu je zřejmý, letos chce pravidelně bodovat a posunout s v šampionátu ze sedmé pozice výrazně nahoru. "Dobře víme, že to zní velmi ambiciózně, ale na tomhle pracujeme," dodal Sauber.

Švýcarská stáj loni v Austrálii překvapila, když si se Sergiem Pérezem vystačila jen s jednou zastávkou v boxech. Závodní šéfinženýr týmu Giampaolo Dall’Ara odhaduje, že to letos nebude možné, letošní střední a měkká směs si podle něj vyžádají více pit stopů.

"Po technické stránce nasadíme v podstatě stejnou specifikaci vozu jako v posledních testech v Barceloně, budou na ní jen drobná vylepšení. Při pohledu na výsledky posledního testu věříme, že můžeme mít dobrý začátek sezóny," uzavřel.

Další článek: Williamsu se finančně daří, za loňský rok vykázal zisk

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.