Sauber jede do Barcelony s upraveným zadním křídlem

Stejně jako všechny ostatní týmy si Sauber přiveze na první evropský závod vylepšené auto. Jak moc zrychlí, si netroufá odhadovat.
Sauber jede do Barcelony s upraveným zadním křídlem

Grand Prix Španělska je tradičně závodem, ve kterém týmy nasazují první velké balíky úprav. "Máme několik dalších vylepšení aerodynamiky, včetně upraveného zadního křídla, vyhodnotíme je v pátečních trénincích," uvedl závodní šéfinženýr švýcarské stáje Tom McCullough.

Sauber věří, že ho úpravy posunou do první desítky a přiblíží zpět úrovni, jakou měl loni. "Kvalifikace je tam zvlášť důležitá, protože předjíždění v závodě může být těžké. Naším cílem pro závod je dojet s oběma vozy na bodech," dodal McCullough.

Jezdci jsou v předpovědích opatrní. "Musíme si počkat a uvidíme, jestli nám ty úpravy pomůžou srovnat krok s těmi před námi," řekl Esteban Gutiérrez.

Hülkenberg připomněl, že je Barcelona náročnou zkouškou aerodynamiky, hlavně v prvních dvou sektorech. "Úpravy aerodynamiky, které přivezeme na tento závod, ukážou, jak dobře je náš vůz přizpůsoben této trati," uzavřel.

Další článek: Kubica chce jen formuli 1, jiná soutěž ho dlouhodobě nezajímá

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00