Sauber jede do Barcelony s upraveným zadním křídlem

Stejně jako všechny ostatní týmy si Sauber přiveze na první evropský závod vylepšené auto. Jak moc zrychlí, si netroufá odhadovat.
Sauber jede do Barcelony s upraveným zadním křídlem

Grand Prix Španělska je tradičně závodem, ve kterém týmy nasazují první velké balíky úprav. "Máme několik dalších vylepšení aerodynamiky, včetně upraveného zadního křídla, vyhodnotíme je v pátečních trénincích," uvedl závodní šéfinženýr švýcarské stáje Tom McCullough.

Sauber věří, že ho úpravy posunou do první desítky a přiblíží zpět úrovni, jakou měl loni. "Kvalifikace je tam zvlášť důležitá, protože předjíždění v závodě může být těžké. Naším cílem pro závod je dojet s oběma vozy na bodech," dodal McCullough.

Jezdci jsou v předpovědích opatrní. "Musíme si počkat a uvidíme, jestli nám ty úpravy pomůžou srovnat krok s těmi před námi," řekl Esteban Gutiérrez.

Hülkenberg připomněl, že je Barcelona náročnou zkouškou aerodynamiky, hlavně v prvních dvou sektorech. "Úpravy aerodynamiky, které přivezeme na tento závod, ukážou, jak dobře je náš vůz přizpůsoben této trati," uzavřel.

Další článek: Kubica chce jen formuli 1, jiná soutěž ho dlouhodobě nezajímá