Sauber je s testy spokojen, teď chce svoji formu potvrdit v Barceloně

Vůz švýcarského týmu se během uplynulých testů v Mugellu pohyboval v horní polovině tabulky a stáj je absolvovala bez větších problémů. Do Španělska proto míří s vyhlídkou na dobrý výsledek.
Sauber je s testy spokojen, teď chce svoji formu potvrdit v Barceloně

Sauber je jedním z příjemných překvapení letošní sezony. Po čtyřech odjetých závodech mu v Poháru konstruktérů patří šestá příčka se ztrátou šesti bodů na pátý Mercedes. Oba jeho jezdci okruh v Montmeló dobře znají a po vydařených testech v Itálii tento týden doufají, že svoji konkurenceschopnost přenesou také na horkou španělskou půdu.

"Během testů v Mugellu jsem měl pocit, že naše nové úpravy vozu jsou rozhodně krokem vpřed. To je samozřejmě dobré, ale pouze na okruhu v Barceloně budeme schopni říct, jak moc velké to zlepšení ve skutečnosti je. Nejen proto, že vám testování nikdy nepovolí řádné srovnání, ale také, že Circuit de Catalunya je velmi speciální. Má všechno - rychlé zatáčky, středně rychlé zatáčky i pomalé zatáčky. Ačkoliv každý zná tuto trať velmi dobře, je velmi těžké správně nastavit vůz," připomněl Kamuj Kobajaši, jenž bude chtít vylepšit své desáté místo, které tu získal před rokem.

Dobré vzpomínky na Barcelonu má i týmový kolega Sergio Pérez. Byla to právě zdejší trať, kde slavil své první mistrovské body v rámci formule 1. Nepovedený závod v Bahrajnu hodil Mexičan již za hlavu a po návratu do Evropy by chtěl navázat na své výsledky z úvodních závodů.  

"Znám okruh velmi dobře z GP2, z loňského závodu F1 a samozřejmě také z testování. Právě tady jsem získal své první body v F1, když jsem loni dojel na devátém místě. Doufám, že i letos získám nějaké body. Závod v Bahrajnu byl velkým zklamáním, takže opravdu doufám, že nový aerodynamický balík bude v Barceloně fungovat dobře," nechal se slyšet Pérez.

Stáj z Hinwilu míří do Španělska s novou verzí předního přítlačného křídla, upravenou karosérií, pozměněnými koncovkami výfuků a také s novým difuzorem. Podle závodního šéfinženýra Giampaola Dall´Ary sehrají znovu velkou roli pneumatiky. Povrch tratě je velmi drsný a hrbolatý, což by mohlo způsobovat značné opotřebení zejména na přední nápravě.  

Další článek: Horner: Mark je u nás spokojený a my s ním, nemá důvod odcházet