Sauber je blízko Mercedesu. Věří, že ho v šampionátu překoná

Na páté místo v šampionátu ztrácí Sauber 26 bodů a jeho ředitelka Monisha Kaltenbornová věří, že se na něj dokáže posunout.
Sauber je blízko Mercedesu. Věří, že ho v šampionátu překoná

V Monze se Pérezovi podařil další velmi dobrý výsledek, v cíli byl druhý a obohatil týmovou pokladnu o 20 bodů. Kaltenbornová přiznala, že takový úspěch nečekala.

"Víme, že v den závodu dokážeme být velmi silní. Například v Malajsii startoval Sergio 15. a přesto dokázal dojet druhý, i když panovalo výjimečné počasí. A v Německu startoval Kamuj Kobajaši z 12. místa na roštu a dojel čtvrtý. Ovšem nikdo nemohl očekávat, že to v Monze dopadne tak dobře."

Klíčem k úspěchu Sauberu je velmi dobré auto. Podle Kaltenbornové se inženýrům podařilo eliminovat téměř všechny slabiny loňského monopostu.

"Pracujeme extrémně efektivně. Velké balíky úprav, které jsme nasadili v závodech v Barceloně a Silverstonu, byly úspěšné. Náš pokrok na trati zcela naplňuje naše očekávání a výpočty, což je silnou stránkou našich inženýrů. A C31 bude ještě lepší. Další sérii vylepšení nasadíme v nadcházejících závodech v Asii. Zároveň se samozřejmě snažíme ve vývoji vozu pro příští rok."

Sauber má proto důvody k optimismu. Pořád se zdá reálné, že by mohl vybojovat páté místo v šampionátu, které patří Mercedesu.

"Po našem silném začátku sezóny mnoho lidí předpovídalo, že nám upadnou kola, jak se tak říká, v průběhu sezóny. Ve skutečnosti se ale pořád zlepšujeme a já očekávám, že v poslední třetině sezóny podáme dobré výkony," předpověděla ředitelka hinwilské stáje.

"Než sezóna začala, řekli jsme, že se chceme v šampionátu významně zlepšit. Když budeme vycházet z našeho sedmého místa v roce 2011, znamená to skončit letos na pátém místě. Je to ambiciózní cíl, ale je třeba si klást vysoké cíle. A já našemu týmu naprosto důvěřuji."

Další článek: Vergneho poslalo mimo trať v Monze prasklé zavěšení

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“