Sauber jako první okopíroval systém zadního křídla McLarenu

Systém McLarenu, jenž umožňuje snížit odpor vzduchu zadního přítlačného křídla na rovinkách, má v paddocku první kopii. Nejedná se přímo o klon, ale podobný systém na svůj vůz nasadil také Sauber.

"Je to prototyp a tým na něm pracoval naplno celý minulý týden," potvrdil Pedro de la Rosa pro Autosport. "Musíme být otevření novým myšlenkám. Nemůžeme testovat a tohle je první příležitost to vyzkoušet, zjistit, jestli to funguje a jestli se s tím dá závodit."

Systém McLarenu, jemuž se podrobně věnuje poslední číslo F1Magu, přivádí vzduch do kokpitu před jezdcem, který pak svými pohyby reguluje jeho tok dále na zadní křídlo. U Sauberu se ale otvor objevil na bočnici a není zřejmé, jak do tohoto procesu zasahuje jezdec.

Že s tímto systémem přichází jako druhý v pořadí právě Sauber, zřejmě není náhoda, protože k tomuto týmu přišel z McLarenu Pedro de la Rosa. "Ano, něco jsem věděl o tom, co McLaren zkouší," potvrdil bývalý testovač. "Ale tohle je systém Sauberu. Je to odlišný systém."

Španěl tvrdí, že zatím ani neví, jak systém Sauberu funguje, jak ho jezdci budou ovládat. Odlišné umístění sání vzduchu na bočnici je pravděpodobně způsobeno pravidly, která letos zmrazila vývoj několika dalších komponent (viz. odstavec Homologace komponent v přehledu změn).

Další článek: Přečtěte si nové číslo F1magu s představením GP Austrálie

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen