Sauber hlavního sponzora zatím nesehnal, ale peníze na celou sezónu má

Tým Peter Saubera nastoupí v Bahrajnu bez větších sponzorů, protože měl na uzavírání dohod o partnerství málo času. Místo na roštu získal jako poslední. Ale finanční prostředky na účast v šampionátu má zajištěné.

"Po odchodu BMW a převzetí týmu jsme prostě měli příliš málo času, abychom si našli partnera nebo hlavního sponzora," řekl Peter Sauber pro švýcarský list 20 minuten. "Potvrzení 13. místa na roštu jsme obdrželi až v prosinci, takže jsme mohli začít jednat pozdě. Ale sezónu 2010 máme zajištěnou. Nicméně, čím více sponzorů budeme mít, tím více můžeme samozřejmě investovat do vývoje vozu. Má to přímé dopady na úroveň vozu."

Rozpočet týmu nevylepšili jezdci, podle Saubera za své místo Kobajaši ani De la Rosa neplatí. Jako název sponzora zní jméno BMW v oficiálním názvu týmu, ale není tomu tak. Ačkoliv monopost C29 pohání motor Ferrari, tým FIA zapsala jako BMW Sauber. "Je to prosté, v létě jsme se do šampionátu 2010 přihlásili pod tímto jménem a pořád ho máme. Ještě jsme nepožádali o změnu," vysvětlil Sauber s tím, že zatím o načasování změny nerozhodl.

Ačkoliv měl tým v předsezónních testech slibnou formu a povzbudivě zní i hodnocení vozu ze strany Bridgestonu, Peter Sauber nemíří na čelo startovního pole. Jako cíl stanovil šesté místo v poháru konstruktérů.

Další článek: Startovní pole pod drobnohledem

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.