Sauber: Gutiérrez má problémy s výkonností, ale na hodnocení je brzy

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová připustila, že Esteban Gutiérrez nepodává nejlepší výkony. Ale věří, že mu tým dokáže pomoci se zlepšit.
Sauber: Gutiérrez má problémy s výkonností, ale na hodnocení je brzy

Gutiérrez letos ve formuli 1 debutoval a zatím se mu příliš nedaří. Na zkušenějšího kolegu Hülkenberga ztrácí.

"V současnosti se trápí kvůli svým výkonům," potvrdila Kaltenbornová v rozhovoru pro Autosport. "Takže se teď musíme soustředit na to, abychom využili ten potenciál, protože víme, že tu je."

"Schází mu teď konzistence. Samozřejmě můžeme říct, že když si najmete nováčka, nemůžete ji v takové fázi očekávat. Myslím, že po čtyřech závodech je na takové hodnocení brzy."

"Na jedné straně nemůžete očekávat moc, ale na straně druhé musíte očekávat hodně, protože máte jen omezené příležitosti. Je těžké to vyvážit. Musíte mu dát šanci, ale zároveň víme, že jako tým moc šancí nemáme. A ať v sezóně uděláte cokoliv, může to mít okamžité dopady na vaše budoucí finance. Takže je to těžké."

Kaltenbornová je přesvědčená, že se Gutiérrez zvedne. Žádné jednoznačné závěry dělat zatím nechce.

"Hodně to souvisí s výkonností vozu, takže si musíte dávat pozor, abyste nezačali hodnotit po čtyřech závodech. Ale ano, pečlivě ho sledujeme, jestli naplňuje očekávání či nikoliv," řekla. "Nepochybujeme o jeho mentálních schopnostech věci zvládnout a pochopit."

Další článek: Dennis přišel o hlasovací právo ve vedení McLarenu. Tvrdí, že to chtěl

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00