Sauber: Gutiérrez má problémy s výkonností, ale na hodnocení je brzy

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová připustila, že Esteban Gutiérrez nepodává nejlepší výkony. Ale věří, že mu tým dokáže pomoci se zlepšit.
Sauber: Gutiérrez má problémy s výkonností, ale na hodnocení je brzy

Gutiérrez letos ve formuli 1 debutoval a zatím se mu příliš nedaří. Na zkušenějšího kolegu Hülkenberga ztrácí.

"V současnosti se trápí kvůli svým výkonům," potvrdila Kaltenbornová v rozhovoru pro Autosport. "Takže se teď musíme soustředit na to, abychom využili ten potenciál, protože víme, že tu je."

"Schází mu teď konzistence. Samozřejmě můžeme říct, že když si najmete nováčka, nemůžete ji v takové fázi očekávat. Myslím, že po čtyřech závodech je na takové hodnocení brzy."

"Na jedné straně nemůžete očekávat moc, ale na straně druhé musíte očekávat hodně, protože máte jen omezené příležitosti. Je těžké to vyvážit. Musíte mu dát šanci, ale zároveň víme, že jako tým moc šancí nemáme. A ať v sezóně uděláte cokoliv, může to mít okamžité dopady na vaše budoucí finance. Takže je to těžké."

Kaltenbornová je přesvědčená, že se Gutiérrez zvedne. Žádné jednoznačné závěry dělat zatím nechce.

"Hodně to souvisí s výkonností vozu, takže si musíte dávat pozor, abyste nezačali hodnotit po čtyřech závodech. Ale ano, pečlivě ho sledujeme, jestli naplňuje očekávání či nikoliv," řekla. "Nepochybujeme o jeho mentálních schopnostech věci zvládnout a pochopit."

Další článek: Dennis přišel o hlasovací právo ve vedení McLarenu. Tvrdí, že to chtěl

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.