Sauber-Ferrari C29 bude závodit, věří Peter Sauber

Tým už ale nepovede Mario Theissen.
Peter Sauber se dohodl s BMW, že odkoupí svůj tým zpět. Je přesvědčený, že se mu podaří splnit hlavní podmínku, což je zisk místa ve startovním poli šampionátu 2010.

"Tato dohoda znamená, že je budoucnost týmu a továrny v Hinwilu zajištěná," řekl Sauber. "Velmi se mi díky tomuto vývoji ulevilo. Byla by to velká ostuda, kdyby došlo k uzavření jedné z nejlepších továren ve formuli 1."

"Co se týče místa na roštu, jsem pevně přesvědčený, že velmi brzy dostaneme potvrzení.

Sauber se domnívá, že potvrzení od FIA přijde dokonce ještě před zasedáním Světové rady motorsportu, které se uskuteční příští týden.

V Hinwilu proto probíhají přípravy na sezónu 2010 podle plánu, vývoj se nezastavil. Sauber prozradil, že se na motorech Ferrari dohodl s Lucou di Montezemolem již v červenci.

"Vývoj našeho vozu 2010 jde přesně podle plánu," uvedl. "Tahle situace neměla na vývoj a výrobu žádné dopady. Ve vývoji jsme mohli pokračovat bez přestávky také díky skvělé spolupráci Ferrari, které nám velmi brzy poskytlo relevantní data."

"Co se týče výkonnosti C29, věříme si. Dva měsíce před prvními testy máme již velmi dobrý základ pro další vývoj."

O jezdcích Sauber zatím nerozhodl, ale je přesvědčený, že nabízí dvě atraktivní místa. Jisté už ale je, že v čele týmu nebude stát Mario Theissen.

"V Hinwilu teď končí jedna éra a já zůstanu šéfem motorsportu u BMW," uvedl bývalý šéf stáje z Hinwilu.
Další článek: McLaren bude svým jezdcům přikazovat jen vzájemný respekt

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...