Sauber doufá v řešení kvalifikačních potíží pomocí nastavení

Zatímco v indickém závodě se Sauberu výkonnostně dařilo, v kvalifikaci měl švýcarský tým stále potíže. Věří, že je dokáže vyřešit v Abú Zabí.
Sauber doufá v řešení kvalifikačních potíží pomocí nastavení

Sauber ztratil v šampionátu šesté místo ve prospěch Force Indie a teď se brání útokům týmu Toro Rosso, který se mu už bodově vyrovnal. V závodech Švýcaři dokáží bojovat, ale teď potřebují dořešit ještě kvalifikace.

"Auto bude ve stejné specifikaci jako v Indii," uvedl k Abú Zabí technický ředitel James Key. "Ale máme několik nových přístupů k mechanickému nastavení, vzešly z těžké kvalifikace v Indii, kde se nám nepodařilo přimět pneumatiky ke správnému fungování."

"Myslíme si, že Abú Zabí bude v tomto ohledu lepší, ale zabývali jsme se tím detailně a přijedeme s čerstvými nápady, abychom měli jistotu, že jsme vše pokryli pro případ, že pneumatiky budou problémem. V závodě v Indii jsme se vrátili tam, kde ve vztahu ke konkurenci máme být, a na takovou úroveň se musíme dostat také v kvalifikaci v Abú Zabí."

Ve zbývajících dvou závodech budou Force India, Sauber a Toro Rosso zřejmě tvrdě bojovat o šesté místo. Tyto týmy dělí jen 10 bodů a ve hře jsou milióny dolarů za lepší umístění v poháru konstruktérů.

Diskuze (18) Další článek: U Toro Rosso se v testech vystřídají Ceccon a Coletti
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00