Sauber doufá v řešení kvalifikačních potíží pomocí nastavení

Zatímco v indickém závodě se Sauberu výkonnostně dařilo, v kvalifikaci měl švýcarský tým stále potíže. Věří, že je dokáže vyřešit v Abú Zabí.
Sauber doufá v řešení kvalifikačních potíží pomocí nastavení

Sauber ztratil v šampionátu šesté místo ve prospěch Force Indie a teď se brání útokům týmu Toro Rosso, který se mu už bodově vyrovnal. V závodech Švýcaři dokáží bojovat, ale teď potřebují dořešit ještě kvalifikace.

"Auto bude ve stejné specifikaci jako v Indii," uvedl k Abú Zabí technický ředitel James Key. "Ale máme několik nových přístupů k mechanickému nastavení, vzešly z těžké kvalifikace v Indii, kde se nám nepodařilo přimět pneumatiky ke správnému fungování."

"Myslíme si, že Abú Zabí bude v tomto ohledu lepší, ale zabývali jsme se tím detailně a přijedeme s čerstvými nápady, abychom měli jistotu, že jsme vše pokryli pro případ, že pneumatiky budou problémem. V závodě v Indii jsme se vrátili tam, kde ve vztahu ke konkurenci máme být, a na takovou úroveň se musíme dostat také v kvalifikaci v Abú Zabí."

Ve zbývajících dvou závodech budou Force India, Sauber a Toro Rosso zřejmě tvrdě bojovat o šesté místo. Tyto týmy dělí jen 10 bodů a ve hře jsou milióny dolarů za lepší umístění v poháru konstruktérů.

Další článek: U Toro Rosso se v testech vystřídají Ceccon a Coletti

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen