Sauber chystá první letošní vylepšení

Sauber na tom letos není finančně zrovna dobře, což se dost citelně odráží také ve vývoji. Teprve nyní chystá švýcarský tým nasadit první vylepšení letošního vozu.
Sauber chystá první letošní vylepšení

Kaltenbornová se snaží najít nové sponzory nebo partnery. Nedostatek cash flow již pocítili zaměstnanci, kteří dostali třikrát po sobě své výplaty se zpožděním.

Sauber teprve nyní pracuje na vylepšeních. Kaltenbornová pro Autosport potvrdila, že novinky nasadí tým v průběhu následujících dvou nebo tří závodů. Mělo by jít o přední a zadní křídlo.

„Bude to vítané nejen proto, že budeme mít nové díly, ale také proto, že je to pro všechny vzpruha,“ uvedla Kaltenbornová.

Marcus Ericsson trochu brzdil případná nadšení. Čísla podle něj vypadají dobře, ale až na trati se ukáže, jaký přínos to bude mít.

„Nepřinese to zásadní obrat, ale doufejme, že nás to dostane blíže k bodům,“ uvedl. „V Kanadě jsme byli docela blízko k Haasu, což je povzbuzující, když náš vůz nebyl aktualizován. Je to docela pozitivní.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: V Maranellu vládne sympatický italský zmatek, říká Berger

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10