Sauber chce ve své dvacáté sezoně pravidelně bodovat

Tým z Hinwillu měl předloni lepší druhou polovinu sezony, loni mu vyšla spíše ta první. V roce 2012 chce po celou sezonu pravidelně dojíždět na bodovaných místech.
Sauber chce ve své dvacáté sezoně pravidelně bodovat

Sauber vstupuje do své dvacáté sezony ve formuli 1 se stejnou jezdeckou sestavou jako do té loňské, ve které obsadil sedmé místo v Poháru konstruktérů. V závodních kokpitech pokračují Kamuj Kobajaši a Sergio Pérez, rezervní pilotem zůstává Esteban Gutiérrez.

"Chceme zahájit sezonu stejně jako v roce 2011, ale chceme si tuto úroveň udržet po celý rok. Naším cílem je pravidelně bodovat a dosáhnout lepšího výsledku v šampionátu," řekl na úvod dnešní prezentace v Jerezu šéf týmu Peter Sauber.

Švýcar si pochvaluje, jak Kobajaši loni vyrostl na postu prvního jezdce stáje. Péreze čeká druhá kompletní sezona, což bývá podle Sauberových slov často nejtěžší období v kariéře. "Oba jezdci mají velký potenciál. Budou pracovat se stejnými inženýry a můžou se dál zlepšovat," věří. Gutiérrez bude pokračovat v GP2. "V listopadovém testu ukázal, že může naskočit do vozu F1, pokud bude potřeba."

Kobajaši věří, že ve třetí sezoně v barvách stejného týmu dokáže zužitkovat své zkušenosti. "V prvním roce jsme měli špatný začátek a dobrou druhou polovinu sezony, ve druhém to bylo přesně naopak. Ve třetím společném roce bychom měli pravidelně bodovat," věří Japonec.

Pérez má za sebou sezonu plnou zvratů. Kvůli vážné nehodě přišel o dvě velké ceny. "Můj první rok ve formuli jedna byl jako tři roky, stala se řada věcí. Teď cítím, že bych se měl v roce 2012 posunout a zajíždět pravidelně lepší výsledky," doufá Mexičan.

Gutiérrez se bude soustředit především na GP2 a zároveň se bude sžívat s prostředím F1. "Těším se na hlubší spolupráci s týmem Sauber. Získávám zkušenosti, poznávám profesionalitu týmu. Je to pro mě dobrá příprava," pochvaluje si dvacetiletý Mexičan.

Další článek: Sauber C31

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00