Sauber chce útočit na body přes netradiční strategie

Sauber hledá inspiraci v roce 2012. Cílem je získat body a přeskočit ještě Manor v Poháru konstruktérů.
Sauber chce útočit na body přes netradiční strategie

V roce 2012 získal Sauber čtyři stupně vítězů. Třikrát se radoval Sergio Pérez, který přitom v Malajsii, Kanadě a Itálii startoval z 9., 15. a 12. místa. 

Sauber letos nepomýšlí na stupně vítězů. Stačil by mu bod či dva, aby se dostal před Manor. Na kontě švýcarského týmu je zatím stále nula.

Tým se tak zkouší dostat do elitní desítky netradičními strategiemi. V USA jeli Ericsson a Nasr na jednu zastávku. Většina ostatních jezdců stavěla dvakrát i třikrát.

V Mexiku odjel Ericsson prakticky celý závod na jedné sadě pneumatik. Stavěl v prvním kole. Nakonec dojel 11. Jeho ztráta na desáté místo byla sice obrovská, ale kdyby někdo v předu odstoupil, Sauber by měl bod.

„Pokud jde o strategii, musíme zkusit něco jiného, protože pokud se budeme řídit tím, co dělají ostatní, tak bude velmi těžké být v pozici, kdy je šance získat body,“ uvedla Kaltenbornová pro Autosport.  

Kalternbornová si uvědomuje, že tento přístup nemusí Sauberu vždy vyjít. 

„Pokud se stanou nepředvídatelné věci nebo přijde šance, pak tam musíme být. Pokud si pamatuji, tak v roce 2012 jsme měli riskantní přístup. Naše kvalifikační pozice byly kolem 16., 17., 18. místa a přesto jsme skončili několikrát na pódiu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (31) Další článek: Alonso příští rok skončí, říká Ramírez. Honda prý není problém
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen