Sauber chce sesadit Mercedes z pátého místa

Švýcarský tým Sauber se nehodlá spokojit s šestou pozicí v šampionátu, která představuje zlepšení vůči minulému roku. Posunout se chce ještě výš.
Sauber chce sesadit Mercedes z pátého místa

Na konci loňského roku patřilo Sauberu sedmé místo mezi týmy, teď je šestý. "Naším cílem je se významně zlepšit," řekla ředitelka stáje Monisha Kaltenbornová Autosportu. "Pokud by to na konci roku bylo ve srovnání s tím loňským jen jedno místo, neoznačila bych to za významné. Opravdu můžeme jít ještě výš."

"Ale v tuto chvíli je příliš brzy, abychom to řekli přesně. Zbývá nám polovina sezóny a loni jsme viděli, jak moc se věci můžou změnit. Vypadalo to na bezpečné šesté místo, ale neskončilo to tak."

Pokud se chce Sauber posunout z šestého místa výš, musí překonat Mercedes, který je pátý. Ztrácí na něj 25 bodů, zatímco na čtvrtý Lotus už 79. K tomu bude potřebovat, aby oba Kobajaši a Pérez pravidelně bodovali. Z Hockenheimu přivezli letošní největší bodový zisk.

"Je to pro ně docela zodpovědnost, protože ať už jim dáme jakékoliv auto, musí získat dobrý výsledek. Svým způsobem jsou nezkušení, protože když jste ve své druhé nebo třetí sezóně ve formuli 1, není to nic ve srovnání s ostatními a jejich desátou sezónou," poukázala Kaltenbornová.

"Musíme být opatrní a příliš je nezatěžovat, protože také potřebují čas na učení. Ale oba odvádějí dobrou práci."

Kaltenbornová na závěr přiznala, že stejně jako u Lotusu jsou slabinou Sauberu kvalifikace. Souvisí to s šetrností vozu k pneumatikám. V závodech se obvykle jezdcům daří postupovat vpřed, takže pokud budou startovat výš, výsledky by měly být ještě lepší.

Další článek: GP Německa 2012 - Co v tiskových materiálech neylo

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10