Sauber chce sesadit Mercedes z pátého místa

Švýcarský tým Sauber se nehodlá spokojit s šestou pozicí v šampionátu, která představuje zlepšení vůči minulému roku. Posunout se chce ještě výš.
Sauber chce sesadit Mercedes z pátého místa

Na konci loňského roku patřilo Sauberu sedmé místo mezi týmy, teď je šestý. "Naším cílem je se významně zlepšit," řekla ředitelka stáje Monisha Kaltenbornová Autosportu. "Pokud by to na konci roku bylo ve srovnání s tím loňským jen jedno místo, neoznačila bych to za významné. Opravdu můžeme jít ještě výš."

"Ale v tuto chvíli je příliš brzy, abychom to řekli přesně. Zbývá nám polovina sezóny a loni jsme viděli, jak moc se věci můžou změnit. Vypadalo to na bezpečné šesté místo, ale neskončilo to tak."

Pokud se chce Sauber posunout z šestého místa výš, musí překonat Mercedes, který je pátý. Ztrácí na něj 25 bodů, zatímco na čtvrtý Lotus už 79. K tomu bude potřebovat, aby oba Kobajaši a Pérez pravidelně bodovali. Z Hockenheimu přivezli letošní největší bodový zisk.

"Je to pro ně docela zodpovědnost, protože ať už jim dáme jakékoliv auto, musí získat dobrý výsledek. Svým způsobem jsou nezkušení, protože když jste ve své druhé nebo třetí sezóně ve formuli 1, není to nic ve srovnání s ostatními a jejich desátou sezónou," poukázala Kaltenbornová.

"Musíme být opatrní a příliš je nezatěžovat, protože také potřebují čas na učení. Ale oba odvádějí dobrou práci."

Kaltenbornová na závěr přiznala, že stejně jako u Lotusu jsou slabinou Sauberu kvalifikace. Souvisí to s šetrností vozu k pneumatikám. V závodech se obvykle jezdcům daří postupovat vpřed, takže pokud budou startovat výš, výsledky by měly být ještě lepší.

Další článek: GP Německa 2012 - Co v tiskových materiálech neylo

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00