Sauber chce brzy definitivně rozhodnout, zda bude Sirotkin závodit

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová dříve řekla, že nemá povinnost posadit Sergeje Sirotkina do závodní sedačky v roce 2014. Jestli to udělá, rozhodne v dohledné době.
Sauber chce brzy definitivně rozhodnout, zda bude Sirotkin závodit

Sirotkin nemá s formulí 1 žádné zkušenosti, proto jeho nominaci doprovázejí pochybnosti. V jistou chvíli ale bude muset Sauber na pevno rozhodnout, jestli ruského pilota nechá závodit, a nebude čekat až do zimních testů.

"Myslím, že celkem brzy budeme vědět, jestli dává smysl nebo ne," řekla Kaltenbornová pro Autosport. "Víme, jakou máme zodpovědnost, klíčem k tomu všemu je zisk superlicence. Věříme, že to dokáže, ale je to krok, který bychom neměli podceňovat."

Podlé šéfky hinwilské stáje záleží v nemalé míře na samotném Sirotkinovi, kolik úsilí vloží do příprav.

"Naším cílem samozřejmě je ho dostat do formule 1. Měl mít dva testy, ale jeden se nemohl uskutečnit kvůli počasí, ten druhý byl dobrý. Má své další jezdecké aktivity, takže je důležité, aby dál zůstal soustředěný na přípravy po fyzické stránce, to nemůžete podceňovat."

Další článek: Webber: Nečekali jsme, že Hamilton teď bude mít jen jeden titul

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna