Sauber celou noc stavěl nový vůz pro Ericssona

Sauber měl v noci na sobotu plné ruce práce. Ericssonovi musel postavit nový vůz.

Týmy mají v noci na sobotu povinnou večerku. Většina zaměstnanců a to samozřejmě hlavně těch technických (inženýři, mechanici) se v noci nesmí pohybovat v boxech. Termín večerky je závislý na začátku posledního tréninku. V Monze je večerka od 1 do 9. 

Video: Velká nehoda Marcuse Ericssona v Monze

Video: Velká nehoda Marcuse Ericssona v Monze

Sauber večerku porušil, ale bylo to letos poprvé. Týmy mají k dispozici dva žolíky na sezónu a to právě kvůli podobné situaci, jaká potkala Sauber.

Podle některých informací pracoval Sauber na voze až do 5. hodiny. Ericsson dostal nové šasi. Zatím není jasné, zda Ericsson dostal také nové komponenty pohonné jednotky – čekal by ho pak start z konce podle. Podle některých informací se tak stane. 

Ericsson boural na konci cílové rovinky při rychlosti 325 km/h. Příčinou bylo DRS, které se na konci rovinky nezavřelo. Ericsson následně pocítil přetížení až 28 G.

Lékařský delegát FIA v sobotu ráno dal Ericssonovi zelenou. Může se zúčastnit zbytku závodního víkendu. 

Ericssonovi po nehodě neodlétla kola, což by mohlo být nebezpečné nejen pro něj, další jezdce ale především pro traťové maršály, kteří byli velmi blízko od Ericssonova letícího vozu. Kola jsou k vozu přichycena ocelovými lanky.

Na druhou stranu právě ulomená kola fungují při podobných nehodách jako odrazový můstek, takže vůz skončí snadněji v saltech, jak jsme to viděli u Ericssona nebo u Fernanda Alonsa před dvěma lety v Austrálii. Tam byly příčiny nehody jiné, ale její následný průběh velmi podobný – náraz do zdi, auto šlo kolmo k původnímu směru jízdy a následně do salt. 

Foto: Getty Images 

Další článek: Perez již má o své budoucnosti jasno

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10