Sauber C29 je velmi šetrný k pneumatikám, více než vozy top týmů

Analýzy Bridgestonu ukázaly, že nejlépe z letošních vozů zachází s pneumatikami Sauber C29. V tomto ohledu předčí konkurenty z renomovaných stájí a mohl by z toho těžit v závodech.

"Porovnali jsme data mnoha týmů a u těch (čtyř) rychlých je opotřebení velmi, velmi podobné," řekl ředitel vývoje Bridgestonu Hirohide Hamašima pro Autosport. "Jakmile mají naloženo těch startovních 150 kilogramů (paliva), na střední i měkké směsi jsou mezi nimi jen malé rozdíly. Takže bychom mohli očekávat velmi podobnou rychlost. Ale Sauber je konzistentnější."

Rozdíly se podle Hamašimy můžou projevit i na okruzích, které nejsou moc náročné na pneumatiky, jako je Bahrajn, na kterém letošní sezóna začíná. Na otázku, zda bude moci Sauber volit pneumatiky, jejichž výdrž bude kratší, Hamašima odpověděl: "Ano, je to možné. S vozem, který je šetrný k pneumatikám, to udělat můžete."

"Na místech, jako je Barcelona, to bude velmi zajímavé, protože okruh je na pneumatiky náročný a měkčí směs může být dobrá jen na jedno kolo, než v závodě nastane velké opotřebení. Ale dokonce i na okruzích, jako je Monako nebo Bahrajn, které jsou k pneumatikám velmi přívětivé, by směs nejrychlejší na jedno kolo měla být nejlepší i pro závod, díky čemuž by to mohlo být také zajímavé."

Bridgestone má jako jednotný dodavatel pneumatik přístup k datům od všech týmů, ale k lepší představě o rozložení sil mu to letos nepomohlo. "V prvních testech to vypadalo, že je Ferrari v menší výhodě na jedno kolo," prozradil Hamašima. "Ale v Barceloně použily McLaren a Red Bull své nejnovější verze vozů a bylo to dost nejasné. Velmi těžko se to teď hodnotí."

Další článek: Webber: Jestli je Vettel jedním z favoritů, měl bych k nim patřit také

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00