Sauber C29 je velmi šetrný k pneumatikám, více než vozy top týmů

Analýzy Bridgestonu ukázaly, že nejlépe z letošních vozů zachází s pneumatikami Sauber C29. V tomto ohledu předčí konkurenty z renomovaných stájí a mohl by z toho těžit v závodech.

"Porovnali jsme data mnoha týmů a u těch (čtyř) rychlých je opotřebení velmi, velmi podobné," řekl ředitel vývoje Bridgestonu Hirohide Hamašima pro Autosport. "Jakmile mají naloženo těch startovních 150 kilogramů (paliva), na střední i měkké směsi jsou mezi nimi jen malé rozdíly. Takže bychom mohli očekávat velmi podobnou rychlost. Ale Sauber je konzistentnější."

Rozdíly se podle Hamašimy můžou projevit i na okruzích, které nejsou moc náročné na pneumatiky, jako je Bahrajn, na kterém letošní sezóna začíná. Na otázku, zda bude moci Sauber volit pneumatiky, jejichž výdrž bude kratší, Hamašima odpověděl: "Ano, je to možné. S vozem, který je šetrný k pneumatikám, to udělat můžete."

"Na místech, jako je Barcelona, to bude velmi zajímavé, protože okruh je na pneumatiky náročný a měkčí směs může být dobrá jen na jedno kolo, než v závodě nastane velké opotřebení. Ale dokonce i na okruzích, jako je Monako nebo Bahrajn, které jsou k pneumatikám velmi přívětivé, by směs nejrychlejší na jedno kolo měla být nejlepší i pro závod, díky čemuž by to mohlo být také zajímavé."

Bridgestone má jako jednotný dodavatel pneumatik přístup k datům od všech týmů, ale k lepší představě o rozložení sil mu to letos nepomohlo. "V prvních testech to vypadalo, že je Ferrari v menší výhodě na jedno kolo," prozradil Hamašima. "Ale v Barceloně použily McLaren a Red Bull své nejnovější verze vozů a bylo to dost nejasné. Velmi těžko se to teď hodnotí."

Diskuze (11) Další článek: Webber: Jestli je Vettel jedním z favoritů, měl bych k nim patřit také
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.
11:57 | Mercedes vypouští balónky, chystá oznámení. Překvapení se ale konat nebude, prodloužil smlouvu s Hamiltonem.
11:27 | O grand prix se bude v Miami nakonec hlasovat později. Původní termín byl 26. červenec. Nyní to vypadá na srpen.
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10