Sauber C29 je velmi šetrný k pneumatikám, více než vozy top týmů

Analýzy Bridgestonu ukázaly, že nejlépe z letošních vozů zachází s pneumatikami Sauber C29. V tomto ohledu předčí konkurenty z renomovaných stájí a mohl by z toho těžit v závodech.

"Porovnali jsme data mnoha týmů a u těch (čtyř) rychlých je opotřebení velmi, velmi podobné," řekl ředitel vývoje Bridgestonu Hirohide Hamašima pro Autosport. "Jakmile mají naloženo těch startovních 150 kilogramů (paliva), na střední i měkké směsi jsou mezi nimi jen malé rozdíly. Takže bychom mohli očekávat velmi podobnou rychlost. Ale Sauber je konzistentnější."

Rozdíly se podle Hamašimy můžou projevit i na okruzích, které nejsou moc náročné na pneumatiky, jako je Bahrajn, na kterém letošní sezóna začíná. Na otázku, zda bude moci Sauber volit pneumatiky, jejichž výdrž bude kratší, Hamašima odpověděl: "Ano, je to možné. S vozem, který je šetrný k pneumatikám, to udělat můžete."

"Na místech, jako je Barcelona, to bude velmi zajímavé, protože okruh je na pneumatiky náročný a měkčí směs může být dobrá jen na jedno kolo, než v závodě nastane velké opotřebení. Ale dokonce i na okruzích, jako je Monako nebo Bahrajn, které jsou k pneumatikám velmi přívětivé, by směs nejrychlejší na jedno kolo měla být nejlepší i pro závod, díky čemuž by to mohlo být také zajímavé."

Bridgestone má jako jednotný dodavatel pneumatik přístup k datům od všech týmů, ale k lepší představě o rozložení sil mu to letos nepomohlo. "V prvních testech to vypadalo, že je Ferrari v menší výhodě na jedno kolo," prozradil Hamašima. "Ale v Barceloně použily McLaren a Red Bull své nejnovější verze vozů a bylo to dost nejasné. Velmi těžko se to teď hodnotí."

Diskuze (11) Další článek: Webber: Jestli je Vettel jedním z favoritů, měl bych k nim patřit také
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole