Sauber bude mít nového hlavního traťového inženýra

Giampaolo Dall'Ara opouští po patnácti letech švýcarský tým.
Sauber bude mít nového hlavního traťového inženýra

Hlavní závodní inženýr Sauberu Giampaolo Dall'Ara před nadcházející sezónou odchází z týmu. Nahradí jej Timothy Malyon, který dříve působil jako závodní inženýr u Red Bullu.

Dall'Ara začal u Sauberu pracovat v roce 2000 na pozici inženýra testů a než byl v roce 2009 povýšen do role hlavního závodního inženýra, zastával v týmu řadu funkcí.

„Giampaolo Dall'Ara se rozhodl po více než 15 letech spolupráce opustit naši společnost a přijmout další výzvu,“ potvrdil tiskový mluvčí Sauberu.

„Rádi bychom Giampaolovi poděkovali za jeho specializovanou a vysoce ceněnou spolupráci během té doby. Do budoucna mu přejeme jen to nejlepší.“

47letý Ital by se podle všeho měl připojit k automobilce BMW v šampionátu DTM. Oficiálně však zatím nebylo nic potvrzeno.

„Zároveň bychom rádi oznámili, že naším novým hlavním traťovým inženýrem bude Timothy Malyon.“

„Tim více než 10 let pracoval pro jeden z velkých týmů ve F1. Jsme přesvědčeni, že dokážeme využít jeho dlouholetých zkušeností ke zlepšení naší výkonnosti.“

Malyon se v roce 2001 připojil k Jaguaru a s týmem zůstal i poté, co jej v roce 2005 převzal Red Bull.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Slavné osobnosti, které se projely v monopostu formule 1

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)