Sauber angažoval De Silvestrovou, příští rok ji chce nechat závodit

Tým Sauber deklaroval snahu učinit ze Simony de Silvestrové další ženu závodící v Grand Prix formule 1. A to už v sezóně 2015.
Sauber angažoval De Silvestrovou, příští rok ji chce nechat závodit

Pětadvacetiletá Švýcarka opustila svoji vlast, když jí bylo 18 let, a zamířila do USA. Tam závodila ve formuli BMW, v šampionátu Atlantic a v posledních čtyřech letech v IndyCar. V roce 2010 byla nováčkem roku v Indy 500.

Letos ji Sauber vzal do svého přípravného programu pro jezdce s cílem získat pro ní superlicenci, aby pro tým závodila v roce 2015. "Je to velký krok ke splnění mého životního snu, takže jsem velmi ráda, že jsem dostala příležitost ho udělat s tak skvělým týmem," řekla.

"Sauber je tým s historií a jediný švýcarský ve formuli 1, díky čemuž je to ještě více vzrušující. Nemůžu dost poděkovat Monishe Kaltenbornové a Peterovi Sauberovi za jejich podporu, víru v mé schopnosti a poskytnutí této šance. Jsem nadšená, že mám k dispozici tuto unikátní platformu, abych se na tu výzvu připravila."

De Silvestrová bude letos testovat v simulátoru, na trati a trénovat mentální i fyzickou kondici.

"Po čtyřech letech v IndyCar je ambicí Simony vstoupit do formule 1 v roce 2015," řekla šéfka týmu Monisha Kaltenbornová. "Považujeme ji za velmi talentovanou závodnici, a proto jsme se rozhodli ji vzít na k nám jako 'přidruženou jezdkyni' a podporovat ji na cestě na vrchol motorsportu."

Čistě teoreticky je tím sestava Sauberu pro rok 2015 uzavřená, protože s vidinou zisku závodní sedačky v příštím roce přišel k týmu také Giedo van der Garde. Ale příklad Sergeje Sirotkina ukazuje, že v tomto ohledu není nic jisté.

Další článek: Symonds se u Williamsu nezaměřil na techniku, ale na lidi

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00