Sauber - nejdřív radost, pak překvapení a zklamání, chce se odvolat

Vypadalo to na snový začátek sezony. Sergio Pérez dojel při svém debutu sedmý a Kamuj Kobajaši osmý. Po závodě ale byli oba diskvalifikováni, protože jejich vozy nesplňovaly technické regule. Tým se chce odvolat.
Sauber - nejdřív radost, pak překvapení a zklamání, chce se odvolat

Ve Velké ceně Austrálie bodovali oba piloti stáje Sauber. Pak ale přišla ke slovu diskvalifikace. Vozy údajně nesplňovaly články 3.10.1 a 3.10.2 technických regulí Mezinárodní automobilové federace. Příčinou je příliš malý poloměr zakřivení nejvyšší části zadního křídla.

Technický ředitel James Key neskrýval překvapení a zklamání. "Ukazuje se, že je tu nejasnost ohledně povrchu nejvyšší části zadního křídla. Tato část není pro jeho funkci nijak důležitá, takže určitě nedošlo k žádnému zvýhodnění," věří. "Nyní kontrolujeme jednotlivé části, abychom lépe porozuměli situaci. Proti tomuto rozhodnutí se chceme odvolat."

Ještě, než se jezdci dozvěděli o své diskvalifikaci, hovořili o závodě s nadšením.

Debutant Sergio Pérez dojel s jedinou zastávkou v boxech sedmý. "Nikdy na tento závod nezapomenu. Když jsme přezuli z tvrdých na měkčí pneumatiky, říkal jsem si, že budu tlačit. Pak jsem poznal, že bych mohl pneumatiky dobře šetřit, tak jsme se rozhodli, že na nich dojedeme," vzpomínal Mexičan. Na čerstvých pneumatikách byl rychlejší než vedoucí jezdec Sebastian Vettel na opotřebených. O kolo zpět jedoucí Pérez ho proto předjel a vrátil se do stejného kola. "Použil jsem pohyblivé zadní křídlo a uvolnil mi místo. Jsem hrdý na tým, strategie fungovala. Překvapilo mě, jak dlouho pneumatiky vydržely."

Kamuj Kobajaši dokončil závod na osmém místě. "Měl jsem dobrý start a dostal se před Alonsa, který mě později předjel. Měl jsem problémy při zahřívání první měkčí sady pneumatik, s druhou měkčí už to při třetím stintu bylo v pořádku. Je to dobrý začátek, jsem rád, že jsme bodovali s oběma vozy," pochvaloval si Japonec, kterého nerozhodila ani kolize Barrichella s Rosbergem těsně před ním.

Šéf týmu Peter Sauber považoval v cíli dosažený výsledek za zaslouženou odměnu pro oba jezdce: "Kamuj odvedl skvělou práci. A nedokážu si vysvětlit, jak Sergio dokázal odjet pětatřicet kol na měkčích pneumatikách s konzistentními časy."

Další článek: Ferrari Austrálii opouští mírně zklamané

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.