Sargeant se stal prvním Američanem po 30 letech, který bodoval ve formuli 1

Sargeant se stal prvním Američanem po 30 letech, který bodoval ve formuli 1

Logan Sargeant sice cílem domácí velké ceny projel na dvanáctém místě, ale díky diskvalifikaci Lewise Hamiltona a Charlese Leclerca může slavit první bod v F1.

Logan Sargeant byl sice ve Velké ceně USA původně klasifikován jako dvanáctý, když dojel hned za svým týmovým kolegou Alexanderem Albonem, ale nakonec neopouštěl Austin s prázdnou.

Po diskvalifikaci Lewise Hamiltona a Charlese Leclerca (více o jejich vyřazení z výsledků naleznete zde) se však floridský rodák posunul na desátou příčku, díky čemuž se může radovat ze svého prvního mistrovského bodu v kariéře pilotaF1.

Sargeant navíc ukončil 30leté čekání amerických závodníků na zisk bodované pozice v závodě grand prix. Tím posledním byl dosud Michael Andretti, jenž při své derniéře v mistrovství světa, Velké ceně Itálie 1993, dojel třetí.

„Je úžasné získat můj první bod v F1 na domácí půdě, navíc po náročném víkendu, který jsem měl za sebou. Jsem hrdý na tým i na sebe za tvrdou práci a pokrok, který jsme v této sezóně udělali,“ prohlásil Sargeant.

„Moje tempo bylo tentokrát lepší a jelo se mi opravdu dobře. Měl jsem skvělý start, ale v první zatáčce jsem trefil obrubník a motor mi spadl do módu anti-stall, což mě stálo několik pozic,“ vysvětloval Američan.

„To lehce změnilo průběh závodu, ale bojovali jsme a já do toho dával v každém kole všechno. Udělali jsme kroky správným směrem, na čemž můžeme stavět,“ dodal pilot Williamsu.

Doporučujeme

Články odjinud