Sargeant je ve formuli 1. Získal potřebné body pro superlicenci

Logan Sargeant získal potřebné body pro zisk superlicence.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Sargeant je ve formuli 1. Získal potřebné body pro superlicenci  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Logan Sargeant skončil v posledním závodě formule 2 na pátém místě. Bylo patrné, že k celému víkendu přistupuje velmi opatrně. Na druhou stranu ale předvedl v závěru závodu odvážný manévr na Nissanyho. Díky němu si dojel pro páté místo a získal za závod 8 bodů.

Sargeant byl před posledním víkendem sezóny formule 2 na průběžném třetím místě. Po Abú Dhabí o něj těsně přišel a skončil celkově čtvrtý. Za čtvrté místo ve F2 je 30 bodů pro superlicenci, takže Sargeant získal superlicenci s pohodlným náskokem. Kromě bodů za umístění ve dvou sezónách F3 získal také body za účast v trénincích F1 a nyní za umístění ve F2.

Šampionát F2 (konečné pořadí TOP 5)

  1. Drugovich: 265 bodů
  2. Pourchaire: 164 bodů
  3. Lawson: 149 bodů
  4. Sargeant: 148 bodů
  5. Iwasa: 141 bodů

V příštím roce bude Sargeant týmovým kolegou Alexe Albona u Williamsu a stane se prvním americkým jezdcem, který bude závodit ve formuli 1 od dob Alexandera Rossiho, jenž na konci sezony 2015 absolvoval pět závodů za tým Marussia. Posledním americkým jezdcem, který se ve F1 objevil na plný úvazek, byl Scott Speed, který závodil s Toro Rosso v letech 2006-07. Za posledních 30 let závodili v F1 pouze tři Američané.

Další článek: Ricciardo si chce odpočinout od závodění. Vysvětlil, proč chce být třetím jezdcem týmu

Témata článku:

Aktuality

11:05 | Stanice Nova Action bude v lednu vysílat Dakar... na místo vyrazí i štáb. 
9:03 | V italské Bologni se dnes uskuteční Galavečer FIA. Budou předány ceny nejen mistrům světa... přenos z galavečeru bude od 21:30 vysílán živě, odkaz najdete včas na F1sport. 
8. prosince | „Situace ve Ferrari mě mrzí a dělá mi starosti,“ řekl Montezemolo listu Corriere dello Sport. „V těchto chvílích, protože mi na Ferrari opravdu záleží, se raději nebudu vyjadřovat jinak, než že poznamenám, že mám pocit, že je to společnost bez vůdce.“ 
7. prosince | Pro přístup do paddocku formule 1 nebude už potřeba mít očkování proti covidu-19. F1 rozvolňuje...