Santander bude opět sponzorem Ferrari

Santander se vrací do formule 1 i na rudé vozy z Maranella.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Santander bude opět sponzorem Ferrari | Foto: Getty Images / Clive Mason

Santander přišel do Ferrari s Fernandem Alonsem v roce 2010 a zůstal do roku 2017. K omezení aktivit a následnému odchodu z královny motorsportu přispělo i úmrtí zakladatele španělské banky Emila Botína v roce 2014. Botín byl velkým fanouškem F1 a velmi často jsme ho mohli vídat v garáži Scuderie.

Nyní však za Ferrari jezdí jiný Španěl a formule 1 je stále velmi atraktivní – možná dokonce atraktivnější než dříve. Santander se vrací a od příštího roku bude opět partnerem a sponzorem Ferrari. 

Banka uvedla, že nové partnerství bude zahrnovat podporu Ferrari v jeho úsilí o uhlíkovou neutralitu do roku 2030.

„Je nám ctí, že se opět spojíme s globální finanční institucí, jako je Santander, která se angažuje v oblasti odpovědného bankovnictví a prokázala vedoucí postavení v oblasti financování obnovitelných zdrojů energie a poradenských služeb ESG (environmentální, sociální a správní) po celém světě,“ uvedl předseda představenstva Ferrari John Elkann.

„Těšíme se na spolupráci s nimi při plnění našeho klíčového cíle, kterým je dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Věříme, že Formule 1 se svými inovacemi a technologickým rozvojem bude přínosem pro naše odvětví a nakonec i pro celou společnost.“

Dohoda se Santanderem má být podle Ferrari „víceletá“.

Další článek: Příchod Russella do Mercedesu by mohl být pro Red Bull výhodný, myslí si Marko