Šanghaj prodloužila smlouvu na formuli 1 do roku 2017

Pořadatelé Grand Prix Číny se domluvili s Berniem Ecclestonem, že okruh v Šanghaji bude hostovat závody formule 1 minimálně v příštích sedmi letech.
Šanghaj prodloužila smlouvu na formuli 1 do roku 2017

Grand Prix Číny je v kalendáři formule 1 od roku 2004, ale její pořadatelé se v posledních letech netajili tím, že se jim nelíbí záporná bilance závodu. Ten generoval ztrátu, a proto Číňané chtěli snížit poplatky, které za Grand Prix platí.

Podle listu Shanghai Daily dnes Šanghajský úřad pro sport oznámil, že společnost Juss Evenet Management prodloužila smlouvu na Grand Prix formule 1 do roku 2017. Podle zástupce šanghajského starosty Zhaoa Wena se dokonce podařilo poplatky dohodnout skutečně nižší, ale neprozradil o kolik.

V letošním kalendáři je GP Číny naplánována na 17. dubna, ale zápis je podmínečný. Číňané musí nejdřív vylepšit odvodňovací systém trati a vyřešit její propadání na některých místech. Otázkou zůstává, jestli podmínka nesouvisela také s vyjednáváním o nové smlouvě...

Diskuze (20) Další článek: Brawn: Schumacher by mohl letos překvapit, je ostrý jako dřív
16:32 | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
10:49 | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.
21. ledna | HWA bude spolupracovat ve F2 s týmem Arden. Šance pro juniory Mercedesu...
20. ledna | Objevují se spekulace, že manažerem Micka Schumachera bude N. Todt.