Šanghaj má problémy také s propadající se tratí

Okruh v Šanghaji je do letošního kalendáře zapsán podmínečně, před Grand Prix musí vylepšit nejen kanalizaci, ale opravit také trať, která se na některých místech propadá.
Šanghaj má problémy také s propadající se tratí

Když FIA vydala kalendář, neuvedla, proč má Šanghaj podmínku. Až později vysvětlila, že po Číňanech chce, aby vylepšili odvodňovací systém trati. Jang Jibin z pořadatelské společnosti ale přiznal, že si opravy vyžádá také povrch trati, protože se v zatáčkách číslo 1, 8 a 14 propadá.

"Propadání je normální, protože okruh byl v Šanghaji postaven na měkkém podloží. Navíc okruh hostoval už sedm Grand Prix a mnoho dalších závodů," vysvětloval Jibin pro Shanghai Daily.

Grand Prix Číny je v kalendáři naplánována na polovinu dubna a Číňané slíbili, že všechny opravy provedou do konce března. "Komunikujeme s FIA, náš plán byl schválen a Grand Prix se uskuteční v plánovaném termínu," dodal Jibin.

Okruh v Šanghaji nabízí několik převýšení, kterých bylo dosaženo uměle navážením různých materiálů. Proto dochází k propadání povrchu trati na některých místech.

Další článek: Pirelli by chtěl testovat s novějším vozem, žádný tým mu ho ale neposkytne

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.