Šance pro Kovalainena: Caterham chce mladý talent a zkušeného jezdce

Šéf Caterhamu Cyril Abiteboul potvrdil, že by chtěl pro příští rok změnit přístup a nemít dva nezkušené jezdce. Je to příležitost pro víc pilotů.
Šance pro Kovalainena: Caterham chce mladý talent a zkušeného jezdce

Pro malajsijskou stáj to byla letos první sezóna bez zkušeného pilota, ale dlouho to nevydržela, brzy povolala do tréninků na testování Heikkiho Kovalainena.

Teď by chtěla mít zkušeného jezdce znovu v závodní sedačce. "Kombinace zkušeností a mladé krve je něco, co bude dávat smysl," řekl Abiteboul pro Autosport.

"Jako Caterham se věnujeme mladým lidem, mladým talentům. To se podle mě nezmění. Mít zkušenosti je příjemné, protože to všem dává jistotu v oblasti zpětné vazby a analýzy, protože příští rok začneme úplně naslepo."

"Samozřejmě tu bude hodně dat, ale bude třeba strávit tolik informací, že může být užitečné mít jezdce, který vás nasměruje správným směrem, abyste ušetřili čas."

"Já nechci výmluvy: 'To ne auto, to jezdec.' Chtěli bychom mít jezdce, o kterém víme, že něco dokáže."

To nahrává Kovalainenovi, který se chce do závodního kokpitu vrátit. Ale Fin není sám, kdo připadá v úvahu.

"Heikki je jednou z možností a vidíte, že v paddocku dochází k mnoha pohybům. Vím, že pro některé zkušené jezdce nejsme prioritou, ale možná tu bude víc zkušených jezdců než volných sedaček," upozornil šéf Caterhamu.

"Do tohoto sportu přichází Kvjat, Magnussen, odchází jen Webber, takže k něčemu musí dojít. My jsme otevření talentům, ověřeným talentům, a ve formuli 1 i mimo ni jsou velmi schopní jezdci, hodně se jedná. Já bych to chtěl mít vyřešené velmi rychle."

Další článek: Ecclestone: Hornera jsem nemínil vážně, nominaci by mohlo vetovat Ferrari

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00