Šance pro Kovalainena: Caterham chce mladý talent a zkušeného jezdce

Šéf Caterhamu Cyril Abiteboul potvrdil, že by chtěl pro příští rok změnit přístup a nemít dva nezkušené jezdce. Je to příležitost pro víc pilotů.
Šance pro Kovalainena: Caterham chce mladý talent a zkušeného jezdce

Pro malajsijskou stáj to byla letos první sezóna bez zkušeného pilota, ale dlouho to nevydržela, brzy povolala do tréninků na testování Heikkiho Kovalainena.

Teď by chtěla mít zkušeného jezdce znovu v závodní sedačce. "Kombinace zkušeností a mladé krve je něco, co bude dávat smysl," řekl Abiteboul pro Autosport.

"Jako Caterham se věnujeme mladým lidem, mladým talentům. To se podle mě nezmění. Mít zkušenosti je příjemné, protože to všem dává jistotu v oblasti zpětné vazby a analýzy, protože příští rok začneme úplně naslepo."

"Samozřejmě tu bude hodně dat, ale bude třeba strávit tolik informací, že může být užitečné mít jezdce, který vás nasměruje správným směrem, abyste ušetřili čas."

"Já nechci výmluvy: 'To ne auto, to jezdec.' Chtěli bychom mít jezdce, o kterém víme, že něco dokáže."

To nahrává Kovalainenovi, který se chce do závodního kokpitu vrátit. Ale Fin není sám, kdo připadá v úvahu.

"Heikki je jednou z možností a vidíte, že v paddocku dochází k mnoha pohybům. Vím, že pro některé zkušené jezdce nejsme prioritou, ale možná tu bude víc zkušených jezdců než volných sedaček," upozornil šéf Caterhamu.

"Do tohoto sportu přichází Kvjat, Magnussen, odchází jen Webber, takže k něčemu musí dojít. My jsme otevření talentům, ověřeným talentům, a ve formuli 1 i mimo ni jsou velmi schopní jezdci, hodně se jedná. Já bych to chtěl mít vyřešené velmi rychle."

Další článek: Ecclestone: Hornera jsem nemínil vážně, nominaci by mohlo vetovat Ferrari

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00