Šance na úspěch mám u McLarenu větší než u Mercedesu, věří Button

Úřadující mistr světa Jenson Button přestoupil do McLarenu nejen kvůli novým výzvám, ale také proto, že je přesvědčený, že si tak zvýšil šance na obhajobu titulu.

"Kdybych byl pořád u Brawnu, do sezóny bych šel pozitivně naladěný, ale ne tolik jako teď," řekl Button pro Autosport. "Celou zimu velmi tvrdě pracuji na mnoha věcech v oblasti fyzické kondice, myšlení, a 1. ledna jsem začal pracovat na tom, abych byl jezdec McLarenu."

Britský pilot uvedl, že pro něj angažmá u McLarenu znamená hodně, protože to byl právě tým z Wokingu, kdo ho poprvé posadil do monopostu formule 1.

"V továrně jsem strávil určitý čas v simulátoru, s inženýry, a jde to velmi dobře," pokračoval Button. "Ti dva lidé, kteří se o mě starají a pracují se mnou, jsou skvělí. Vědí, že to je pro mě obtížný přestup, těžká změna, ale jsou laskaví. Letos velmi touží po úspěchu, přesně jako já. Je to dobré partnerství."

Největší výzvou pro Buttona by měl být u McLarenu týmový kolega. Favoritem na vítězství v týmovém duelu je u většiny Hamilton, ale Button odmítá vyhlašovat boj.

"Až bude konec roku, uvidíme (jak jsme dopadli)," řekl. "Ale teď budeme spolupracovat a není důvod, abych říkal, že ho porazím nebo on mě. Jsem si jistý, že všichni na to mají svůj názor, ale nikdo to nebude vědět až do posledního závodu. Budeme spolupracovat a snad se nám podaří odvést dobrou práci pro britské fanoušky."

Button zároveň doufá, že na předních příčkách svede souboje také s Michaelem Schumacherem, tedy jezdcem, který ho nahradil v týmu Rosse Brawna.

"Vyhrál nejvíce šampionátů ze všech," připomněl. "Bude konkurenceschopný. Není hloupý. Nevrací se do formule 1, aby byl pomalý. Bude konkurenceschopný, v prvním závodě bude připravený. A já v to doufám. Bylo by skvělé, kdyby Michael bojoval vpředu."

Další článek: O případné týmové jedničce týmu Mercedes rozhodne Ross Brawn

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.