Šance na titul spojuje Hamilton s pneumatikami

Lewis Hamilton se vítězstvím v Maďarsku udržel v boji o titul, ale o svých šancích ho vybojovat příliš hovořit zatím nechce.
Šance na titul spojuje Hamilton s pneumatikami

Na Hungaroringu získal Hamilton o 10 bodů víc než Vettel, takže svoji ztrátu na první místo zmenšil na 48 bodů.

"Myslím, že je příliš brzy, pořád moc brzy...," odpověděl na otázku, jestli se vidí v boji o titul. "Samozřejmě, když získáte takové vítězství, jste nadšení a myslíte si, že možné je všechno, ale myslím, že je stále brzy na to, abychom mohli říct, jestli s těmito jezdci dokážeme bojovat."

Podle britského pilota bude klíčové, jestli se Mercedesu podaří pracovat s obutím tak dobře jako v Maďarsku.

"Vím, že lidé (v týmu) pracují tvrdě, abychom mohli dohnat ztrátu, a doufáme, že tohle je v tom první krok. Ale čeká nás hodně těžkých závodů. Jen doufám, že to není naposledy, co mi fungovaly pneumatiky."

"Musíme tvrdě pracovat. Nikdy nevíte, jak budou držet pneumatiky jinde, ale pokud se nám podařilo zařídit, že nám pneumatiky vydržely tady, tak bychom to měli dokázat kdekoliv. Takže držme palce."

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn opatrně přiznává, že je možné pomýšlet na tituly. "Je to velmi křehké. Myslím, že je to stále otevřené a my se určitě nevzdáme. Tohle byl pro tým velmi dobrý víkend, od začátku do konce."

"Pokud to dokážeme zopakovat, tak není důvod, proč bychom nemohli vyhrát víc závodů. Pokud to nezopakujeme, tak nevyhrajeme. Ale musíme dojíždět s oběma vozy. To se nám tady nepodařilo, ale je třeba mít vpředu oba vozy."

Diskuze (57) Další článek: Mercedes chce v příští sezóně širší zadní pneumatiky
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole
5. prosince | FIA schválila kalendář na příští rok. Žádné změny oproti předešlé verzi.