Šance na titul spojuje Hamilton s pneumatikami

Lewis Hamilton se vítězstvím v Maďarsku udržel v boji o titul, ale o svých šancích ho vybojovat příliš hovořit zatím nechce.
Šance na titul spojuje Hamilton s pneumatikami

Na Hungaroringu získal Hamilton o 10 bodů víc než Vettel, takže svoji ztrátu na první místo zmenšil na 48 bodů.

"Myslím, že je příliš brzy, pořád moc brzy...," odpověděl na otázku, jestli se vidí v boji o titul. "Samozřejmě, když získáte takové vítězství, jste nadšení a myslíte si, že možné je všechno, ale myslím, že je stále brzy na to, abychom mohli říct, jestli s těmito jezdci dokážeme bojovat."

Podle britského pilota bude klíčové, jestli se Mercedesu podaří pracovat s obutím tak dobře jako v Maďarsku.

"Vím, že lidé (v týmu) pracují tvrdě, abychom mohli dohnat ztrátu, a doufáme, že tohle je v tom první krok. Ale čeká nás hodně těžkých závodů. Jen doufám, že to není naposledy, co mi fungovaly pneumatiky."

"Musíme tvrdě pracovat. Nikdy nevíte, jak budou držet pneumatiky jinde, ale pokud se nám podařilo zařídit, že nám pneumatiky vydržely tady, tak bychom to měli dokázat kdekoliv. Takže držme palce."

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn opatrně přiznává, že je možné pomýšlet na tituly. "Je to velmi křehké. Myslím, že je to stále otevřené a my se určitě nevzdáme. Tohle byl pro tým velmi dobrý víkend, od začátku do konce."

"Pokud to dokážeme zopakovat, tak není důvod, proč bychom nemohli vyhrát víc závodů. Pokud to nezopakujeme, tak nevyhrajeme. Ale musíme dojíždět s oběma vozy. To se nám tady nepodařilo, ale je třeba mít vpředu oba vozy."

Diskuze (57) Další článek: Mercedes chce v příští sezóně širší zadní pneumatiky
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
15:55 | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10