Šance na letošní návrat do závodů jsou velmi malé, přiznává Massa

Brazilce čeká lékařské vyšetření FIA, pak bude testovat s F2007.
Felipe Massa se tento týden vrátil do Evropy a pracuje na svém návratu do formule 1. Chtěl by stihnout poslední Grand Prix letošní sezóny, ale pravděpodobné to podle něj není.

"Doufám, že se vrátím brzy, ale také vím, že nejlepší bude, když se vrátím ve stoprocentní formě na začátku příští sezóny," řekl. "Mým snem je závodit už v Abú Zabí, ale šance je opravdu, opravdu malá..."

Na závodní okruh se ovšem vrátí už doma v Brazílii. Místo závodního volantu se ale chopí šachovnicové vlajky a odmává konec závodu. "Je to pravda. Můžu to potvrdit. Bude to pro mě velká pocta."

Než usedne do vozu formule 1, musí Massa podstoupit kromě všech obvyklých příprav také lékařská vyšetření. Potřebuje povolení od FIA, aby mohl začít testovat s předloňským vozem.

"Strávil jsem dva velmi intenzivní a zajímavé dny jízdami v Barceloně, Interlagosu a Abú Zabí," řekl Massa o práci v simulátoru. "Zítra (v pátek) jedu do Paříže na lékařská vyšetření FIA a v pondělí, pokud bude hezké počasí, bych měl konečně usednout do monopostu formule 1."

"Doufám, že budu moci najet hodně kilometrů a že se mi bude dařit. Nejen co se výkonnosti týče, ale také s ohledem na konstantní časy na kolo. Věřím si a myslím, že nenastanou žádné problémy. Je pravda, že formule 1 hodně vibruje a je fyzicky náročná, ale jsem na to zvyklý."

Fanoušci se Massy také často ptají na nového týmového kolegu. "Jsem si jistý, že s Alonsem budeme tvořit skvělý tým, budeme dobře spolupracovat. Cíl je prostý: vítězit," odpověděl.

Smlouvu s Ferrari má zatím platnou do konce roku 2010, ale rád by jí prodloužil. "Jsem tu velmi spokojený a nevidím důvod pro změnu. Doufám, že tu zůstanu hodně let. Pro mě je tohle rodina. Během závodů, které jsem sledoval v televizi, jsem týmu hlasitě fandil a pořád jsem s ním byl v kontaktu," uvedl.

Jelikož se Massa brzy stane otcem - bude mít syna Felipeho - padla i otázka, zda po něm těhotná manželka Raffaela nechtěla, aby se závoděním přestal.

"V těchto dnech mi hodně pomáhá. Samozřejmě jsem se bál a měl starosti, ale ona ví, že závodění miluji, a proto mi pomáhá, jak může. Jen jednou se mě zeptala, jestli nechci skončit, ale já jsem jí řekl, že nechci a ona to pochopila. Zeptala se mě, jestli je tu alespoň 1% šance a já jsem jí řekl, že ani 0,5%," uzavřel Massa.
Další článek: Kimi Räikkönen s Red Bullem nejedná

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...