Šampionát se mi zase vzdaluje, říká Bottas

Valtteri Bottas dojel ve Španělsku na třetím místě. Získal bod za nejrychlejší kolo, ale i tak ztratil dalších 9 bodů na Hamiltona. Jeho ztráta je nyní 43 bodů.
Foto: Getty Images 
Šampionát se mi zase vzdaluje, říká Bottas | Foto: Getty Images

„Je to daleko od ideálu. Vlastně ani netuším, jaký je bodový rozdíl, ale je příliš velký a já zase vidím, jak se mi šampionát vzdaluje,“ řekl Bottas po závodě. 

Bottas uvedl, že za výsledkem jeho závodu byl nepovedený start. Ze druhého místa se propadl za Verstappena a Strolla.

„Několik dní si nechám na to, abychom se na všechno podívali a uvidíme, co můžeme vylepšit. A pak se posuneme dál.“

Boj proti rasismu stál Bottase 3 kg. V černém overalu mu bylo pořádné horko

Boj proti rasismu stál Bottase 3 kg. V černém overalu mu bylo pořádné horko

„V tuto chvíli je to samozřejmě zklamání, ale ano, vím, že se z toho dostanu. Nepochybuji, že ve Spa budu opět v plné psychické síle.“

Bottas odjel poslední kola na nové střední směsi, ale předtím měl stint na měkkých, i když Hamilton a Verstappen přezouvali na střední. 

„Věděl jsem, že kdybych šel na stření, neměl bych šanci, pokud by neudělal chybu nebo tak něco. Tým se rozhodl pro něco jiného, ​​což byl dobrý nápad, ale nakonec to nebylo dost dobré.“

Další článek: Mercedes dal Racing Pointu model i celé auto, říká Kolles

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.