Šampionát se mi zase vzdaluje, říká Bottas

Valtteri Bottas dojel ve Španělsku na třetím místě. Získal bod za nejrychlejší kolo, ale i tak ztratil dalších 9 bodů na Hamiltona. Jeho ztráta je nyní 43 bodů.
Foto: Getty Images 
Šampionát se mi zase vzdaluje, říká Bottas | Foto: Getty Images

„Je to daleko od ideálu. Vlastně ani netuším, jaký je bodový rozdíl, ale je příliš velký a já zase vidím, jak se mi šampionát vzdaluje,“ řekl Bottas po závodě. 

Bottas uvedl, že za výsledkem jeho závodu byl nepovedený start. Ze druhého místa se propadl za Verstappena a Strolla.

„Několik dní si nechám na to, abychom se na všechno podívali a uvidíme, co můžeme vylepšit. A pak se posuneme dál.“

Boj proti rasismu stál Bottase 3 kg. V černém overalu mu bylo pořádné horko

Boj proti rasismu stál Bottase 3 kg. V černém overalu mu bylo pořádné horko

„V tuto chvíli je to samozřejmě zklamání, ale ano, vím, že se z toho dostanu. Nepochybuji, že ve Spa budu opět v plné psychické síle.“

Bottas odjel poslední kola na nové střední směsi, ale předtím měl stint na měkkých, i když Hamilton a Verstappen přezouvali na střední. 

„Věděl jsem, že kdybych šel na stření, neměl bych šanci, pokud by neudělal chybu nebo tak něco. Tým se rozhodl pro něco jiného, ​​což byl dobrý nápad, ale nakonec to nebylo dost dobré.“

Další článek: Mercedes dal Racing Pointu model i celé auto, říká Kolles

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.