Šampionát neovlivníme, reaguje Pirelli na podezření z porušení pravidel

Rozhodnutí Pirelli změnit pneumatiky uprostřed sezóny vyvolalo mezi týmy vlny a dokonce i spekulace, jestli je vše v souladu s pravidly. Pirelli se snaží své zákazníky uklidnit.
Šampionát neovlivníme, reaguje Pirelli na podezření z porušení pravidel

Kritiku Pirelli adresovaly veřejně týmy Ferrari a Lotus, v zákulisí se pak hovoří o tom, jestli nedochází k porušení pravidel, která zakazují měnit specifikaci pneumatik v průběhu sezóny bez jednomyslného souhlasu všech týmů.

Pravidla sice umožňují změny bez souhlasu, pokud jde o bezpečnost, ale samo Pirelli je odůvodnilo vysokým počtem zastávek, přičemž u oddělování běhounu zdůrazňovalo, že bezpečnost ohrožena není.

Sportovní šéf Pirelli Paul Hembery se domnívá, že jsou ohlasy na rozhodnutí upravit pneumatiky přehnané. "Bylo zábavné číst komentáře některých lidí, podle kterých tyto změny změní průběh šampionátu. To se nestane," uvedl pro Autosport.

"Počkejme si a uvidíme, jaké změny přesně uděláme, ale děláme vše pro to, abychom dopady minimalizovali."

Hembery doufá, že až se týmy detailně seznámí s úpravami, které Pirelli chystá, pochopí, že jsou minimální a přestanou zvažovat možnost, že by docházelo k porušení pravidel.

Další článek: Dobrá kvalifikace nám nebude stačit ani v Monaku, říká Mercedes