Šampionát můžeme otočit stejně jako Ferrari, věří McLaren

McLarenu se podařilo vylepšit auto a teď je jeho cílem vylepšit pozice jeho jezdců v šampionátu. Boj o titul nepovažuje za ztracený.
Šampionát můžeme otočit stejně jako Ferrari, věří McLaren

Balík úprav, který McLaren nasadil v Hockenheimu, přinesl očekávané zlepšení, a monopost MP4-27 znovu patřil mezi nejrychlejší. "Teď je dost dobrý," odpověděl šéf týmu Martin Whitmarsh na otázku, zda vůz stačí na boj o šampionát. "Ale nebude (pokud ho přestaneme vyvíjet), protože nás čeká ještě polovina sezóny."

"Oba naši jezdci jsou schopní vyhrávat závody a letošní šampionát. Teď je nutné auto dál vyvíjet. Jsme slušně rozjetí. Podle toho, co jsem viděl, tak takový názor mají naši inženýři."

McLaren si teď hodně věří, i když Jenson Button po svém postupu vpřed nebyl v závěru německé Grand Prix nejrychlejší. Alonso mu začal ujíždět a předjel ho Vettel, i když při tom porušil pravidla.

Přesto je Whitmarsh přesvědčený, že šampionát může patřit jeho týmu. "Fernando odvádí skvělou práci a Ferrari také, ale my jsme bojovníci, takže přijdou velké závody a my musíme získat co nejvíce bodů. On je opravdu silný soupeř. V Německu jsme ho dokázali dohnat a poškodit si pneumatiky, ale nedokázali jsme ho předjet."

"Byli jsme o dost rychlejší, ale když je v čele závodu někdo jako Fernando, tak je těžké se před něj dostat. Po Melbourne jsme byli trochu na koni, ale Ferrari to otočilo. To samé by se mohlo podařit nám."

McLaren v Německu nejvíce potrápila kvalifikace. Horší startovní pozice si vyžádaly svoji daň. "Bylo to jen o teplotě pneumatik," vysvětloval Whitmarsh. "Ironické je, že jsme v Silverstonu byli celkem rychlí na suchu, dobří na mokrých pneumatikách, ale katastrofální na přechodných."

"Tady jsme byli rychlí na suchu a na přechodných pneumatikách, ale na mokrých ne. Tyto pneumatiky mají malé provozní okno, a když se do něho dostanete, je to skvělé. My se to pořád učíme."

Další článek: Massa je připraven podpořit Alonsův útok na titul

13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
13. června | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00