Šampionát máme ve svých rukou, říká Ferrari. Soupeři ale cítí šanci

Ferrari může vyhrát šampionát jezdců vlastními silami, ale musí je zaktivovat a přidat ve vývoji monopostu F2012.
Šampionát máme ve svých rukou, říká Ferrari. Soupeři ale cítí šanci

I když Fernando Alonso skončil v Belgii v první zatáčce, pořád se těší 24bodovému náskoku před druhým Sebastianem Vettelem. Ovšem protože nemá nejrychlejší vůz, nemůže v Maranellu panovat klid.

"S Belgie jsme odjeli s vědomím, že šampionát stále máme ve svých rukou," řekl šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Je v rukou všech lidí v Maranellu, kteří musí vylepšit naše auto, protože ještě není na úrovni, na které by mělo být. Soutěž je stále velmi otevřená a Fernando pořád vede šampionát. To je základ, ze kterého můžeme vycházet."

Za největšího soupeře teď Ferrari považuje McLaren, i když víc bodů má v obou šampionátech Red Bull. "Z technického pohledu výsledek závodu (v Belgii) ukazuje, že je McLaren silný na velmi odlišných okruzích, jako jsou Budapešť a Spa, proto nás čeká ještě hodně práce, než se dostaneme na jejich úroveň," uznal technický ředitel italské stáje Pat Fry. "Red Bull byl také konkurenceschopný, ale myslím, že Fernando mohl být lepší, kdyby závodil."

Po Belgii teď Alonsovi soupeři cítí velkou šanci, nabudilo je nejen ztenčení Španělova náskoku. "Určitě nejsou nejrychlejší ze čtyř předních týmů," konstatoval technický ředitel McLarenu Paddy Lowe. "Takže to nás povzbuzuje. Fernando samozřejmě má bodový náskok v šampionátu jezdců, ale s 25 body za vítězství a bez nejrychlejšího auto jsou exponováni. A to je příležitost, kterou chceme využít."

Další článek: Okruh v Monze z pohledu pneumatik

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00