Šampionát máme ve svých rukou, říká Ferrari. Soupeři ale cítí šanci

Ferrari může vyhrát šampionát jezdců vlastními silami, ale musí je zaktivovat a přidat ve vývoji monopostu F2012.
Šampionát máme ve svých rukou, říká Ferrari. Soupeři ale cítí šanci

I když Fernando Alonso skončil v Belgii v první zatáčce, pořád se těší 24bodovému náskoku před druhým Sebastianem Vettelem. Ovšem protože nemá nejrychlejší vůz, nemůže v Maranellu panovat klid.

"S Belgie jsme odjeli s vědomím, že šampionát stále máme ve svých rukou," řekl šéf Scuderie Stefano Domenicali. "Je v rukou všech lidí v Maranellu, kteří musí vylepšit naše auto, protože ještě není na úrovni, na které by mělo být. Soutěž je stále velmi otevřená a Fernando pořád vede šampionát. To je základ, ze kterého můžeme vycházet."

Za největšího soupeře teď Ferrari považuje McLaren, i když víc bodů má v obou šampionátech Red Bull. "Z technického pohledu výsledek závodu (v Belgii) ukazuje, že je McLaren silný na velmi odlišných okruzích, jako jsou Budapešť a Spa, proto nás čeká ještě hodně práce, než se dostaneme na jejich úroveň," uznal technický ředitel italské stáje Pat Fry. "Red Bull byl také konkurenceschopný, ale myslím, že Fernando mohl být lepší, kdyby závodil."

Po Belgii teď Alonsovi soupeři cítí velkou šanci, nabudilo je nejen ztenčení Španělova náskoku. "Určitě nejsou nejrychlejší ze čtyř předních týmů," konstatoval technický ředitel McLarenu Paddy Lowe. "Takže to nás povzbuzuje. Fernando samozřejmě má bodový náskok v šampionátu jezdců, ale s 25 body za vítězství a bez nejrychlejšího auto jsou exponováni. A to je příležitost, kterou chceme využít."

Další článek: Okruh v Monze z pohledu pneumatik

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10