Šampionát je stále otevřený, shodují se Vettel a Schumacher

Bojovat se musí až do konce.
Sebastian Vettel zůstal v boji o titul s jezdci Brawnu sám, ale situaci bere s nadhledem a nechce se vzdát, dokud bude existovat matematická šance.

"Těšíme se na poslední dva závody," řekl Vettel. "Šampionát je stále otevřený. Pokusíme se udělat maximum a vyhrát poslední závody! Čeká nás dlouhá cesta, ale jsme tu, abychom bojovali."

Aby měl štěstí, přestal se Vettel od Suzuky holit. Jako první s tím začal jeho šéfmechanik už v Singapuru, ostatní členové jeho týmu se s postupem času začali přidávat.

Bojovat až do konce radí svému krajanovi i Michael Schumacher. "Oba šampionáty jsou stále otevřené a pro mě samozřejmě bude důležité, jak dopadne pohár konstruktérů. Doufám a přeji našim klukům, aby udrželi třetí místo," řekl.

"Pomáhá myslet na fakt, kterého jsem se držel celou svojí kariéru: není konec, dokud to zcela neskončilo, je třeba bojovat až do konce. Sebastian tento názor bude pravděpodobně sdílet, protože má pořád šanci vyhrát titul."

"To je samo o sobě velký úspěch. Jsem si jistý, že udělá vše, aby v následujících dvou závodech předvedl dobré výkony. Matematicky je vše stále možné a já mu budu držet palce."
Další článek: Hladké pneumatiky na předjíždění nestačí a týmům komplikují práci

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna