Šampion proti šampionovi. Marc Márquez chce vyzvat Hamiltona

Šampion MotoGP Marc Márquez chce vyzvat Lewise Hamiltona na férový souboj. Hamilton souhlasil.

Pětinásobný mistr světa MotoGP proti pětinásobnému mistru světa F1? Marc Márquez vyzval Hamiltona a ten výzvu přijal. Pokud se oba jezdci dohodnou, mělo by se bojovat na motorkách a ve voze F1.

Hamilton má určité zkušenosti na dvou kolech. Ještě letos by si mohl vyzkoušet motorku z MotoGP. Márquez má zase zkušenosti s vozem formule 1.

Video: Marc Márquez ve voze RB8

Video: Marc Márquez ve voze RB8

Jezdci MotoGP, kteří si vůz F1 vyzkoušeli, byli častokrát poměrně konkurenceschopni. V závodě by jim samozřejmě pár desetin chybělo, ale nevedli si špatně. 

„Formule 1 a MotoGP jsou naprosto odlišné věci,“ řekl Mark Webber, který byl vloni instruktorem Márqueze při jeho testu s Red Bullem. „Jako instruktorovi mi opravdu usnadnil práci. Vždy pokládal ty správné otázky a zlepšoval se každým kolem. Myslím, že dosáhl pokroku, který by ho dostal alespoň do středu pole ve formuli 1. Mít takový výkon v tak krátkém čase, to říká vše o jeho obrovském talentu.“

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Albon očekává vlnu pozornosti kvůli debutu za Red Bull

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.