Šampion GP3 Alex Lynn by se mohl stát rezervním jezdcem týmu F1

Loňský šampion Alex Lynn by se měl stát rezervním jezdcem některého z týmů formule 1. Potvrzení bychom měli očekávat někdy v době, kdy budou představeny nové vozy.
Šampion GP3 Alex Lynn by se mohl stát rezervním jezdcem týmu F1

Alex Lynn měl vloni úspěšnou sezónu, když se stal šampionem GP3. Titul získal zejména díky dobré konzistenci, neboť z 18 závodů vyhrál jen tři. Nyní míří Lynn do GP2, kde bude jezdit za mistrovský tým DAMS společně s Pierrem Gaslym.

„Abych pravdu řekl, mým cílem je dostat se do formule 1 a stát se mistrem světa formule 1. GP2 je místo, kam jdou nejlepší jezdci a kde musím ukázat, co umím,“ řekl Lynn pro Sky Sports. V rozhovoru také potvrdil, že by se měl stát rezervním jezdcem týmu formule 1.

Lynn už s formulí 1 zkušenosti má. Po titulu v GP3 se vloni svezl v Lotusu v rámci posezónních testů v Abú Dhabí.

Jednadvacetiletý Brit se dočkal také finanční podpory. Pirelli mu dalo 200 tisíc euro jako odměnu za titul v GP3. 

Další článek: Video: policie ve formuli

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.