Sam Michael: Naším cílem je vyhrát!

Jenson Button a Lewis Hamilton budou startovat do zítřejšího závodu z šestého a sedmého místa. Sportovní šéf McLarenu i tak považuje vítězství v Německu za reálné.
Sam Michael: Naším cílem je vyhrát!

Piloti McLarenu se v sobotu kvalifikovali na sedmém a osmém místě, neboť v mokrých podmínkách měli oba značné problémy s pneumatikami. Díky penalizaci Marka Webbera se na startu do nedělního závodu posune Jenson Button na šesté a Lewis Hamilton na sedmé místo.

Během dnešního závodu by se však počasí mělo umoudřit, takže sportovní šéf týmu věří, že by McLaren mohl bojovat o nejvyšší příčky. Na otázku, jak by vypadala forma týmu v suchém závodě, Sam Michael odpověděl: "Pro nás velmi konkurenceschopně. V prvním a ve třetím tréninku jsme byli na všech pneumatikách a se závodním množstvím paliva velmi silní."

"Všechno, co vím, je to, co jsme udělali a co normálně děláme ve srovnání s nimi. Naše data ukazují, že budeme mít zítra velmi silné závodní auto," komentuje Michael formu McLarenu ve srovnání s ostatními týmy.

Na otázku, zda má v závodě tým z Wokingu šanci na vítězství, odpovídá: "Ano, to je naším cílem."

Dnešní velmi špatnou formu v kvalifikaci sportovní šéf týmu komentuje slovy: "Myslím, že provozně jsme udělali vše správně. Je to tedy jen záležitostí, jak přinutit pneumatiky pracovat lépe, protože když jsme 3,5 sekundy od pole position, není to jen o tom, že nám chyběl kousíček a že potřebujeme najít pár desetin sekundy. Je to rozdíl mezi tím, jestli to funguje, nebo ne," přiznává.

Další článek: GP Německa 2012 - sobota

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen