Sam Michael: Naším cílem je vyhrát!

Jenson Button a Lewis Hamilton budou startovat do zítřejšího závodu z šestého a sedmého místa. Sportovní šéf McLarenu i tak považuje vítězství v Německu za reálné.
Sam Michael: Naším cílem je vyhrát!

Piloti McLarenu se v sobotu kvalifikovali na sedmém a osmém místě, neboť v mokrých podmínkách měli oba značné problémy s pneumatikami. Díky penalizaci Marka Webbera se na startu do nedělního závodu posune Jenson Button na šesté a Lewis Hamilton na sedmé místo.

Během dnešního závodu by se však počasí mělo umoudřit, takže sportovní šéf týmu věří, že by McLaren mohl bojovat o nejvyšší příčky. Na otázku, jak by vypadala forma týmu v suchém závodě, Sam Michael odpověděl: "Pro nás velmi konkurenceschopně. V prvním a ve třetím tréninku jsme byli na všech pneumatikách a se závodním množstvím paliva velmi silní."

"Všechno, co vím, je to, co jsme udělali a co normálně děláme ve srovnání s nimi. Naše data ukazují, že budeme mít zítra velmi silné závodní auto," komentuje Michael formu McLarenu ve srovnání s ostatními týmy.

Na otázku, zda má v závodě tým z Wokingu šanci na vítězství, odpovídá: "Ano, to je naším cílem."

Dnešní velmi špatnou formu v kvalifikaci sportovní šéf týmu komentuje slovy: "Myslím, že provozně jsme udělali vše správně. Je to tedy jen záležitostí, jak přinutit pneumatiky pracovat lépe, protože když jsme 3,5 sekundy od pole position, není to jen o tom, že nám chyběl kousíček a že potřebujeme najít pár desetin sekundy. Je to rozdíl mezi tím, jestli to funguje, nebo ne," přiznává.

Další článek: GP Německa 2012 - sobota

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10