Sam Bird vyhrál i druhý závod formule E v New Yorku

Jezdci formule E ve druhém závodě v Brooklynu prokázali, že dokáží předjíždět i na velmi úzké trati. Závod vyhrál Sam Bird.

Sam Bird začal tam, kde v sobotu skončil. Vítěz včerejšího závodu vyhrál druhou kvalifikaci s náskokem jen 0,03 s na Rosenqvista. Z druhé řady odstartovali Vergne a Gasly. Jezdec Red Bullu a kandidát na budoucí sedačku u Red Bull zaskakuje za Buemiho, který závodí o tomto víkendu ve WEC.

Rosenqvist se na startu dostal na první místo, ale neradoval se z něj dlouho. V 11. kole se Bird vrátil zpět do čela.

Pro Vergne se závod neodvíjel zrovna dobře. Musel do boxů s poškozeným autem.

Zatímco v sobotu jsme viděli na trati safety car, v neděli si ředitelství závodu vystačilo s FCY (obdoba virtuálního safety caru). Plná žlutá fáze byla vyhlášena dvakrát. Poprvé kvůli odklízení vozu Evanse, podruhé pak kvůli Lynnovi. Ve 23. kole využili jezdci FCY k zastávkám v boxech.

Di Grassi dojel na pátém místě, čímž opět snížil svou ztrátu na Buemiho na pouhých 10 bodů.

Velmi efektní průjezd cílem měl Pierre Gasly, který pod šachovnicovou vlajkou boural s jezdci týmu Mahindra.

Formuli E v aktuální sezóně čekají už jen dva závody v Montrealu a to 29. a 30. července.