Sakon Jamamoto se stal záložním pilotem týmu Marussia Virgin Racing

Bývalý pilot HRT Sakon Jamamoto si pro začátek letošní sezóny našel místo záložního jezdce u týmu Virgin. Zatím ale jen na tři závody.
Sakon Jamamoto se stal záložním pilotem týmu Marussia Virgin Racing

Virgin oznámil, že se Jamamoto stal záložním pilotem pro Grand Prix Austrálie, Malajsie a Číny.

"Sakon bude během těchto víkendů pozorovat závodní jezdce a účastnit se všech schůzek inženýrů, aby byl v obraze pro případ, že by musel na poslední chvíli za někoho zaskočit," vysvětlil šéf týmu John Booth.

Jamamoto absolvoval ve formuli 1 od roku 2006 celkem 21 závodů, naposledy jezdil loni pro Hispanii Racing. Předtím působil u stájí Renault, Spyker, Super Aguri a Jordan.

"Je mi potěšením pracovat s Virginem v Austrálii," uvedl japonský pilot. "Opravdu si cením této příležitosti tu být. Tým letos udělal velký krok vpřed a já věřím, že díky svým zkušenostem můžu přispět ve vývoji vozu."

Další článek: Hamilton po roce na místě činu: Mimo okruh raději nebudu řídit

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.