Sainzovi pomohla zachránit sedmé místo rychlá reakce na točícího se Albona

Oba jezdci McLarenu v Imole bodovali. Sainzovi pomohl i zázrak.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Sainzovi pomohla zachránit sedmé místo rychlá reakce na točícího se Albona | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Bitva ve středu pole se nám vyostřuje. Každý bod bude nyní důležitý. Na třetím místě je Renault se 135 body, za ním jsou pak McLaren a Racing Point – oba mají jen o 1 bod méně.

Jezdci McLarenu dojeli v Imole na 7. a 8. místě. Carlos Sainz byl s rychlostí v závodě spokojenější než v kvalifikaci. Málem ale závod nedokončil. Po restartu závodu se přímo před jeho vozem roztočil Alex Albon.

„Zachránil mě zázrak,“ řekl Sainz pro Movistar+F1. „Musel jsem reagovat velmi rychle, nikdy nečekáte, že se roztočí přímo před vámi. Sedmé místo proto chutná lépe. Reagovat o 50 setin později, tak do něj narazím.“

Sainz však lituje, že mu charakter trati nedal možnosti předjíždět, přestože byl rychlejší než Daniil Kvjat, Charles Leclerc a Sergio Pérez.

„Dnes jsem spokojenější. Po celý závod jsme měli rychlost. V autě jsem se cítil lépe a dokázal jsem předjet Landa. Dokázal jsem zlepšit své tempo. Pak jsem nasadil střední pneumatiku a měl více tempa než auta vpředu – Kvjat a spol., ale neměl jsem takovou výhodu, abych je tady předjel.“

Další článek: Jezdci Alfy Romeo odjeli dlouhé stinty a získali body