Sainzovi pomohla zachránit sedmé místo rychlá reakce na točícího se Albona

Oba jezdci McLarenu v Imole bodovali. Sainzovi pomohl i zázrak.
Foto: Getty Images / Joe Portlock
Sainzovi pomohla zachránit sedmé místo rychlá reakce na točícího se Albona | Foto: Getty Images / Joe Portlock

Bitva ve středu pole se nám vyostřuje. Každý bod bude nyní důležitý. Na třetím místě je Renault se 135 body, za ním jsou pak McLaren a Racing Point – oba mají jen o 1 bod méně.

Jezdci McLarenu dojeli v Imole na 7. a 8. místě. Carlos Sainz byl s rychlostí v závodě spokojenější než v kvalifikaci. Málem ale závod nedokončil. Po restartu závodu se přímo před jeho vozem roztočil Alex Albon.

„Zachránil mě zázrak,“ řekl Sainz pro Movistar+F1. „Musel jsem reagovat velmi rychle, nikdy nečekáte, že se roztočí přímo před vámi. Sedmé místo proto chutná lépe. Reagovat o 50 setin později, tak do něj narazím.“

Sainz však lituje, že mu charakter trati nedal možnosti předjíždět, přestože byl rychlejší než Daniil Kvjat, Charles Leclerc a Sergio Pérez.

„Dnes jsem spokojenější. Po celý závod jsme měli rychlost. V autě jsem se cítil lépe a dokázal jsem předjet Landa. Dokázal jsem zlepšit své tempo. Pak jsem nasadil střední pneumatiku a měl více tempa než auta vpředu – Kvjat a spol., ale neměl jsem takovou výhodu, abych je tady předjel.“

Další článek: Jezdci Alfy Romeo odjeli dlouhé stinty a získali body

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.