Sainze potrápil vítr a do závodu vyrazí na jiné směsi než většina jezdců

Jen dva jezdci z první desítky odstartují do Velké ceny USA formule 1 na měkké sadě pneumatik - pátý Carlos Sainz a desátý Júki Cunoda.
Foto: Getty Images / Chris Graythen
Sainze potrápil vítr a do závodu vyrazí na jiné směsi než většina jezdců | Foto: Getty Images / Chris Graythen

První pokus v Q2 zajel pilot Ferrari na měkké sadě. Když pro druhé měřený kolo přezul na střední směs, nedokázal svůj čas zlepšit a podle pravidel tak odstartuje na sadě, na které zajel nejrychlejší čas v Q2.

Nemožnost zlepšit svůj čas Sainz připsal větru, který ke konci Q2 v texaském Austinu zesílil.

„Musíme zanalyzovat, co jsme v Q2 měli udělat jinak, protože jsme se rozhodli první pokus v Q2 odjet na měkké sadě, jelikož jsme očekávali, že trať zrychlí, a druhý pokus pak odjedeme na střední směsi,“ řekl Sainz pro Sky F1.

„Z nějakého důvodu se ale zvednul vítr a já se na středních nedokázal zlepšit. Vyjel jsem na trať a na výjezdu z první zatáčky a v esíčkách jsem pocítil obrovský poryv zadního větru. Když se podíváte na všechny, kteří odjeli dva pokusy na střední sadě, nikdo nebyl na druhé sadě rychlejší. Budeme tedy startovat na měkké sadě.“

Leclerc ve druhé řadě

Sainz i druhý jezdec Ferrari Charles Leclerc na startovním roštu v Austinu vydělají jednu pozici díky penalizaci Valtteriho Bottase. Leclerc se díky tomu posune do druhé řady na čtvrté místo vedle Sergia Péreze.

„Nebyla to pro mě jednoduchá sobota, s průběhem kvalifikace jsem ale spokojen a jsem rád, že jsem zakončil den pozitivně,“ řekl Leclerc.

„Začalo to náročným třetím tréninkem. První jízda byla dobrá, ale druhá opravdu náročná. Potýkal jsem se zejména se zadní částí auta a necítil jsem se úplně dobře. Před kvalifikací jsme udělali nějaké změny a v Q1 jsem odjel celkem hodně kol.

„To mi pomohlo znovu získat sebevědomí a od Q2 jsem už mohl tlačit naplno. Zajetí nejrychlejšího kola druhé části na střední sadě by mi mohlo poskytnout výhodu pro zítřejší závod. Na roštu se také posuneme na čtvrté a páté místo, ačkoliv to znamená, že budu startovat ze špinavé strany dráhy.“

Váš názor Další článek: V průběhu kvalifikace jsme se trápili, přiznal Hamilton