Sainze Jr. potěšilo, jak se McLaren po pátku zlepšil

Výrazné změny v nastavení umožnily McLarenu podle Carlose Sainze Jr. dosáhnout pátého místa v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska formule 1.
Sainze Jr. potěšilo, jak se McLaren po pátku zlepšil

Španěl nebyl po pátečních trénincích spokojen, když se jeho vůz potýkal s nedostatkem rychlosti a přilnavosti.

Přes noc proto tým udělal na voze změny v nastavení, které se projevily ve třetím tréninku a následně také v kvalifikaci, kde Sainz Jr. skončil šestý, ovšem díky penalizaci Maxe Verstappena si o místo polepší.

„Jsem velmi šťastný, obzvlášť po včerejšku. Můžeme to nazvat dobrým dnem pro tým. Změnili jsme spoustu věcí na voze. Ve druhém tréninku jsme se vydali špatným směrem, ve třetím tréninku byl vůz mnohem lepší. V kvalifikaci jsem pak měl jistotu a zajel dobré kolo,“ řekl Sainz Jr.

„Postavit se na roštu na páté místo je po našich včerejších problémech skvělý pocit. Dokázali jsme se přizpůsobit, zlepšit a najít způsob, jak se z toho dostat, což ukazuje, že letos děláme skvělou práci také při porozumění autu.“

Norris je spokojen

Mezi nejlepších deset se v kvalifikaci dostal také druhý pilot McLarenu Lando Norris, který vyrazí do závodu ze sedmé příčky.

„Dobrá kvalifikace a pro zítřek dobrá startovní pozice. Měl jsem v kvalifikaci dobrý pocit, jelikož trať i můj vůz se postupně zlepšovaly. Bylo to celkem dobré, ale nepodařilo se mi poskládat dohromady dobré kolo jako v Singapuru,“ řekl Norris.

„Jsem ale spokojen, i když jsem udělal drobnou chybu v mém posledním kole v Q3. Díky Maxově (Verstappenově) penalizaci startují sedmý, což je dobré. Velké díky týmu tady na trati i ve Wokingu za to, že mi po včerejší frustraci dnes dali opravdu dobré auto,“ dodal.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Albona při jeho nehodě překvapil zadní vítr

11:25 | Roy Nissany nastoupí v pátek do prvního tréninku za Williams. Nahradí Russella.
9. srpna | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
9. srpna | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10